На головну

Чи є пеня за несплату податку, відповідно до НК РФ, мірою відповідальності за податкові правопорушення?

  1. III.3.1) Мета покарання і загальні принципи відповідальності.
  2. III.4.1) Загальні особливості зобов'язання відповідальності.
  3. Quot; (i) стосовно комп'ютерних програм, якщо сама програма не є основним об'єктом прокату; і
  4. Авторитетна думка. Взаємне страхування є однією з найбільш древніх форм страхування, тісно пов'язаної насамперед з торгівлею (М. І. Брагінський).
  5. Авторитетна думка. Договір перестрахування є різновидом договору майнового страхування (К. Ю. Бубнова).
  6. Адміністративне стягнення - це міра адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення.
  7. Аналіз системи відповідальності

Відповідь: 2. Не є.

ключ: Пункт 18 Постанови пленумів ЗС РФ і ВАС РФ від 11.06.1999 N 41/9: пеня не є мірою податкової відповідальності (ст. Ст. 72 і 75 НК РФ).

172. Пеня за несплату податку, відповідно до ст. 75 НК РФ, обчислюється виходячи з 1/300 ставки рефінансування ЦБ РФ за кожен день прострочення. Отже, при зниженні ставки рефінансування з певної дати:

Відповідь: 1. Уже нарахована до цієї дати сума пені не перераховується, а з цієї дати пеня обчислюється виходячи з зниженої ставки рефінансування.

ключ: Пеня за несплату податку мірою відповідальності не є (п. 18 Постанови пленумів ЗС РФ і ВАС РФ від 11.06.1999 N 41/9) і обчислюється за конкретний період часу виходячи з тієї ставки рефінансування, яка була встановлена ??на даний час. Отже, зміна (в т.ч. зниження) ставки рефінансування стосується тільки тієї пені, яка підлягає нарахуванню з дати дії нової ставки рефінансування.

173. При сплаті податку в безготівковій формі податок вважається сплаченим:

Відповідь: 1. З моменту пред'явлення платником податків в банк доручення на сплату податку за наявності достатнього грошового залишку на рахунку.

ключ: Підпункт 1 п. 3 ст. 45 НК РФ: обов'язок по сплаті податку вважається виконаним платником податків з моменту пред'явлення в банк доручення на перерахування в бюджетну систему РФ на відповідний рахунок Федерального казначейства грошових коштів з рахунку платника податків у банку при наявності на ньому достатньої грошового залишку на день платежу.

174. При сплаті податку фізичною особою у готівковій формі податок вважається сплаченим:

Відповідь: 3. З дня внесення фізичною особою в банк готівкових коштів.

ключ: На підставі подп. 3 п. 3 ст. 45 НК РФ: обов'язок по сплаті податку вважається виконаним платником податків з дня внесення фізичною особою в банк, касу місцевої адміністрації або в організацію федеральної поштового зв'язку готівкових коштів для їх перерахування в бюджетну систему РФ на відповідний рахунок Федерального казначейства.

175. Платник податків надмірно сплатив ПДФО за 2012 рік в сумі 1000 руб. і не доплатив ПДФО за 2013 рік на суму 500 руб. У цій ситуації недоїмка за 2013 рік:

Відповідь: 3. Припиниться з дня винесення податковим органом рішення про заліку надміру сплаченого податку за 2012 рік в рахунок погашення недоїмки за 2013 рік.

ключ: Підпункт 4 п. 3 ст. 45 НК РФ: обов'язок по сплаті податку вважається виконаним платником податків з дня винесення податковим органом відповідно до НК РФ рішення про залік сум надміру сплачених або сум надміру стягнутих податків, пені, штрафів у рахунок виконання обов'язку зі сплати відповідного податку.

176. Платник податків надмірно сплатив ПДФО за 2012 рік в сумі 1000 руб. і не доплатив ПДФО за 2013 рік на суму 500 руб. У цій ситуації податковий орган має право нараховувати пені на недоїмку за 2013 рік:

Відповідь: 2. До дня прийняття податковим органом рішення про заліку надміру сплаченого податку в рахунок погашення недоїмки.

ключ: Підпункт 4 п. 3 ст. 45 НК РФ: обов'язок по сплаті податку вважається виконаним платником податків з дня винесення податковим органом відповідно до НК РФ рішення про залік сум надміру сплачених або сум надміру стягнутих податків, пені, штрафів у рахунок виконання обов'язку зі сплати відповідного податку. Судам не надано право на прийняття рішень про заліку.

177. Якщо обов'язок з обчислення і утримання податку з виплат платнику податків покладено на податкового агента, то обов'язок по сплаті податку вважається виконаним платником податків з дня:

Відповідь: 1. Утримання сум податку податковим агентом.

ключ: В силу подп. 5 п. 3 ст. 45 НК РФ обов'язок по сплаті податку вважається виконаним платником податків з дня утримання сум податку податковим агентом, якщо обов'язок з обчислення і утримання податку з коштів платника податків покладено відповідно до НК РФ на податкового агента.

178. Обов'язок по сплаті податку припиняється сплатою податку, а також:

Відповідь: 2. Внаслідок прийняття податковим органом рішення про визнання безнадійною до стягнення та списання заборгованості.

ключ: На підставі ст. 59 НК РФ податковим органом може бути прийнято рішення про визнання безнадійною до стягнення та списання заборгованості. Судам відповідних повноважень законодавство не надає (суд може тільки прийняти акт, в якому констатується, що податковий орган втратив можливість стягнення заборгованості в зв'язку з закінченням встановленого терміну стягнення - подп. 4 п. 1 ст. 59 НК РФ). Податкові пільги (ст. 56 НК РФ) не носять дозвільного характеру.

179. Платник податків поставив адміністрації муніципального освіти товарів на 1000 руб. Адміністрація не оплатила товари. За підсумками податкового періоду платник податків зобов'язаний сплатити до місцевого бюджету 1500 руб. місцевого податку, з яких він сплатив 500 руб. і зробив заяву про залік заборгованості. В цьому випадку:

Відповідь: 1. Платник податків залишається повинен 1000 руб. місцевого податку.

ключ: Залік з цивільно-правовими вимогами як спосіб припинення обов'язки зі сплати податку в законодавстві про податки (в т.ч. в ст. 45 НК РФ) не передбачений. Пунктом 3 ст. 2 ЦК України передбачено, що до майнових відносин, заснованих на адміністративному або іншому владному підпорядкуванні однієї сторони іншій, у тому числі до податкових і інших фінансових і адміністративних відносин, цивільне законодавство не застосовується, якщо інше не передбачено законодавством. З 1500 руб. платник податків сплатив 500 руб., внаслідок чого заборгував 1000 руб. місцевого податку.

180. Як надміру сплаченого (стягнутого) податку завжди можна кваліфікувати суму грошових коштів:

Відповідь: 2. Була зарахована на рахунки відповідного бюджету в розмірі, що перевищує належні до сплати суми податку за певні податкові періоди.

ключ: У Постанові Президії ВАС РФ від 28.02.2006 N 11074/05 роз'яснено, що надміру сплаченої або стягнутої сумою податку може бути визнано зарахування на рахунки відповідного бюджету грошових коштів в розмірі, що перевищує належні до сплати суми податку за певні податкові періоди. Відповідно, для кваліфікації податку як надміру сплаченого (стягнутого) необхідно фактичне надходження грошових коштів до бюджету.

181. Податковий орган відповідно до НК РФ може зарахувати надміру сплачений податок в рахунок погашення недоїмки:

Відповідь: 2. Як за заявою платника податків, так і за власною ініціативою.

ключ: Виходячи з п. П. 4, 5 ст. 78 НК РФ податковий орган може зарахувати надміру сплачений податок в рахунок погашення недоїмки як за заявою платника податків, так і за власною ініціативою.

182. Податковий орган має право самостійно зарахувати надміру сплачений індивідуальним підприємцем ПДВ в рахунок погашення:

Відповідь: 3. Тільки такий заборгованості підприємця з ПДВ, терміни на стягнення якої не минули.

ключ: Податковий орган має право зарахувати надміру сплачений податок в рахунок погашення тільки такої заборгованості платника податків, терміни на стягнення якої не минули (Визначення КС РФ від 08.02.2007 N 381-О-П, п. 32 Постанови Пленуму ВАС РФ від 30.07.2013 N 57) . ПДВ з індивідуальних підприємців за загальним правилом стягуються в позасудовому порядку.

183. Податковий орган зобов'язаний повернути платнику податків надміру сплачений податок за його заявою:

Відповідь: 2. Тільки якщо у платника податків відсутня заборгованість, в рахунок погашення якої можна зарахувати надміру сплачений податок.

ключ: На підставі п. 6 ст. 78 НК РФ повернення платнику податків суми надміру сплаченого податку за наявності у нього недоїмки по іншим податкам відповідного виду або заборгованості за відповідними пенями, а також штрафів, які підлягають стягненню у випадках, передбачених НК РФ, проводиться тільки після заліку суми надміру сплаченого податку в рахунок погашення недоїмки (заборгованості).

184. Організація надмірно сплатила ПДВ. У цьому випадку можливий залік в рахунок погашення недоїмки по:

Відповідь: 3. Податку на прибуток організацій.

ключ: Відповідно до п. 1 ст. 78 НК РФ залік сум надміру сплачених федеральних податків і зборів, регіональних і місцевих податків проводиться за відповідними видами податків і зборів, а також пені, нарахованих за відповідними податками і зборами. Отже, надміру сплачений ПДВ (федеральний податок - ст. 13 НК РФ) може бути зарахований в рахунок погашення недоїмки з податку на прибуток організацій (федеральний податок - ст. 13 НК РФ). Транспортний податок є регіональним (ст. 14 НК РФ), земельний податок - місцевим (ст. 15 НК РФ).

 



Попередня   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   Наступна

Місто (муніципальне утворення) володіє на праві власності земельними ділянками. Чи зобов'язаний місто сплачувати земельний податок? | Чи містяться в федеральних конституційних законах норми податкового права? | Чи може федеральний законодавець прийняти нормативний правовий акт, що погіршує становище певної категорії платників податків? | Які нормативні акти законодавства про податки і збори можуть мати зворотну силу? | Чи може однорічне немовля стати платником податків? | Чи може податковий орган відмовити платнику податків у прийнятті податкової декларації? | Чи може податковий орган ініціювати виникнення будь-яких податкових правовідносин? | Який з наведених переліків є нормативною класифікацією податків в НК РФ? | Як позначаються податки, в яких юридична та фактична платники податків не збігаються? | Який набір елементів є мінімально необхідним для того, щоб податок був встановленим і міг сплачуватися? |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати