загрузка...
загрузка...
На головну

Визначення поняття «здоров'я», його компоненти

1. I. КЛАСИЧНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ІМОВІРНОСТІ.
  2. Identification - упізнання, розпізнавання, ідентифікація, визначення
  3. II. 6.1. Визначення поняття діяльності
  4. Quot; Техніка ": витоки і еволюція поняття, сучасне трактування
  5. Quot; Господарство ": історична еволюція поняття
  6. UCR (undercolor removal - видалення додаткового кольору) і GCR (gray component replacement - заміна сірої компоненти)
  7. VI. Визначення понять.

Здоров'я ... З давніх-давен з ним люди пов'язували і продовжують пов'язувати своє благополуччя, щастя, можливість повноцінно жити і працювати, ростити здорових дітей.

Численні визначення цього поняття зводяться до того, що здоров'я - це природний стан організму, яке дозволяє людині повністю реалізувати свій творчий хист, без обмеження здійснювати трудову діяльність при максимальному збереженні тривалості активного життя. Здорова людина має гармонійний фізичний і розумовий розвиток, швидко і адекватно адаптується до безперервно мінливої ??природному та соціальному середовищі, у нього відсутні будь-які хворобливі зміни в організмі. Суб'єктивно здоров'я проявляється відчуттям загального благополуччя, радості життя, високої працездатності.

Саме в такому широкому розумінні експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) коротко сформулювали здоров'я як «Стан повного фізичного, душевного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність фізичних дефектів або хвороби». З цих позицій сфера діяльності із забезпечення високого рівня здоров'я включає не тільки боротьбу з хворобами, але і рішення різних проблем соціального характеру, що й знайшло своє відображення в документах ВООЗ «Здоров'я для всіх до 2000 року» та «Основи політики досягнення здоров'я для всіх у європейському регіоні в XXI столітті ».

Фізичне, духовно-психічний і соціальне здоров'я людини

Мірилом здоров'я є три компоненти: Фізичне (тілесне, соматичне) здоров'я - досить зрозумілий стан людини, що має на увазі не тільки відсутність захворювань, а й будь-яких морфологічних і функціональних порушень в організмі, які розглядаються як передумови до формування хронічної патології. Тому донозологическая діагностика повинна зайняти важливе місце в профілактичних заходах.

Духовно-психічний здоров'я - це наявність у людини мислення і поведінки, заснованих на розумінні ним свого нерозривної єдності з усім творінням, що дозволяє формувати сприятливе тло для його життєдіяльності (фізичного, психічного і екологічного благополуччя) відповідно до біоритмами і для розвитку всієї біосфери. Духовність і моральність - це внутрішнє, перш за все, емоційний стан людини, яке багато в чому забезпечує толерантність, стійкість організму в навколишньому середовищі. Дана компонента багато в чому визначає і фізичне здоров'я: агресія, злі помисли, навіть і без їх реалізації, є факторами ризику важких захворювань.

соціальне здоров'я - це самопочуття людини в суспільстві, колективі, родині в реальних життєвих обставинах. Фактично, це - самооцінка здоров'я, міжособистісних взаємин, задоволеність життям і впевненість у майбутньому. Третя компонента матеріалізує фундамент фізичного та духовно-психічного здоров'я. Таким чином, здоров'я - це гармонія всіх компонентів, його складових. Здорова людина фізично, як правило, знаходиться в злагоді з самим собою і оточуючими його людьми на будь-якому рівні соціальної ієрархії в суспільстві.

Попередня   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   Наступна

Глава 1 | Гігієна як галузь профілактичної медицини | Історія розвитку гігієнічної науки і практики | Основи екологічних знань в профілактичній медицині | Здоровий спосіб життя - основа збереження і зміцнення індивідуального і суспільного здоров'я | Основні етапи оцінки ризику | Оцінка ризиків для здоров'я населення при впливі хімічних речовин, що забруднюють навколишнє середовище | Гігієнічні проблеми екології та завдання | Гігієнічненормування факторів навколишнього середовища - основа первинної гігієнічної профілактики захворювань | Гігієнічне значення фізичних властивостей повітря |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати