загрузка...
загрузка...
На головну

Основні правові принципи охорони здоров'я населення

1. Amp; 10. Основні напрямки сучасної філософія історії
  2. D - попит, V - рівень доходів в середньому на душу населення, Q - кількість продукції
  3. D) найбільш страждають від акціонерної спекуляції є недостатні класи населення, що несуть торговому справі свої останні заощадження (Г. Ф. Шершеневич).
  4. I Основні інформаційні процеси і їх реалізація за допомогою комп'ютерів
  5. I. 2.4. Принципи та методи дослідження сучасної психології
  6. I. Основні і допоміжні процеси
  7. II. 6.4. Основні види діяльності та їх розвиток у людини

Охорона здоров'я громадян - Це сукупність заходів політичного, економічного, правового, соціального, культурного, наукового, медичного, санітарно-гігієнічного і протиепідемічного характеру, спрямованих на збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров'я кожної людини, підтримання його довголітнього активного життя, надання йому медико-соціальної допомоги в випадку втрати здоров'я.

Держава гарантує охорону здоров'я кожної людини відповідно до Конституції Російської Федерації та іншими законодавчими актами Російської Федерації, Конституціями та іншими законодавчими актами республік у складі Російської Федерації, загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права і міжнародними договорами Російської Федерації.

основними правовими принципами охорони здоров'я громадян є:

- Дотримання прав людини і громадянина в галузі охорони здоров'я та забезпечення пов'язаних з цими правами державних гарантій;

- Пріоритет профілактичних заходів в області охорони здоров'я громадян;

- Доступність медико-соціальної допомоги;

- Соціальна захищеність громадян у випадку втрати здоров'я;

- Відповідальність органів державної влади і управління, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, посадових осіб за забезпечення прав громадян у сфері охорони здоров'я.

Завданнями законодавства Російської Федерації з охорони здоров'я громадян є:

- Визначення відповідальності та компетенції Російської Федерації, республік у складі РФ, країв, областей, міст Москви і Санкт-Петербурга, автономних областей, округів в питаннях охорони здоров'я громадян відповідно до Федеративним договором, атакож визначення відповідальності і компетенції в цих питаннях органів місцевого самоврядування;

- Правове регулювання діяльності підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, а також державної, муніципальної та приватної систем охорони здоров'я;

- Визначення прав громадян, окремих груп населення в галузі охорони здоров'я та встановлення гарантій їх дотримання;

- Визначення професійних прав, обов'язків і відповідальності медичних і фармацевтичних працівників, встановлення гарантій їх соціального захисту.

Громадяни Російської Федерації мають невід'ємним правом на охорону здоров'я. Це право забезпечується проведенням заходів з охорони навколишнього природного середовища, створення сприятливих умов праці, побуту, відпочинку, виховання і навчання громадян; виробництвом і реалізацією доброякісних продуктів харчування, а також наданням населенню доступної медико-соціальної допомоги.

Держава забезпечує громадянам право на охорону здоров'я незалежно від статі, раси, національності, мови, соціального походження, посадового становища, місця проживання, віросповідання, належності до громадських об'єднань, а також інших обставин.

Держава гарантує громадянам захист від будь-яких форм дискримінації, зумовленої наявністю у них будь-яких захворювань. Особи, винні в порушенні цього положення, несуть встановлену законом відповідальність.

Громадянам Російської Федерації, що знаходяться за її межами, гарантується право на охорону здоров'я відповідно до міжнародних договорів Російської Федерації.

Громадяни мають право на регулярне отримання достовірної і своєчасної інформації про фактори, що сприяють збереженню здоров'я або роблять на нього шкідливий вплив, включаючи інформацію про санітарно-епідемічний стан району проживання, раціональних нормах харчування, продукцію, послуги, їх відповідність санітарним нормам і правилам, про інших факторах. Ці відомості надаються місцевою адміністрацією засобам масової інформації або безпосередньо громадянам на їх запит в порядку, встановленому Урядом РФ. В інтересах охорони здоров'я громадян реклама алкогольних напоїв і тютюнових виробів у засобах масової інформації заборонена. Порушення зазначеної норми тягне за собою відповідальність, встановлену законодавством Російської Федерації.

При захворюванні, втрати працездатності та в інших випадках громадяни мають право на медико-соціальну допомогу, яка включає профілактичну, лікувально-діагностичну, реабілітаційну, протезно-ортопедичну та зубопротезную допомогу, а також заходи соціального характеру після виходу хворих, непрацездатними та інвалідами, включаючи виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності. Гарантований обсяг безкоштовної медичної допомоги громадянам забезпечується відповідно до програми ОМС.

Громадяни мають право на додаткові медичні та інші послуги на основі програм добровільного медичного страхування за рахунок коштів підприємств, установ і організацій, своїх особистих коштів та інших джерел, не заборонених законодавством.

Громадяни мають право на пільгове забезпечення протезами, ортопедичними, коригуючими виробами, слуховими апаратами, засобами пересування та іншими спеціальними засобами. Категорії громадян, що мають це право, а також умови і порядок їх забезпечення пільговою протезно-ортопедичної та зубопротезної допомогою визначаються Урядом Російської Федерації.

Громадяни мають право на медичну експертизу, в тому числі незалежну, яка проводиться за їх особистою заявою в спеціалізованих установах.

Діти, підлітки, учні, інваліди та пенсіонери, які займаються фізичною культурою, мають право на безкоштовний медичний контроль.

Працюючі громадяни мають право на допомогу при карантині в разі відсторонення їх від роботи органами санепіднагляду внаслідок заразного захворювання. Якщо карантину підлягають неповнолітні або громадяни, визнані в установленому законом порядку недієздатними, допомога видається одному з батьків (іншої законної представнику) чи іншому члену сім'ї в установленому законом порядку.

Попередня   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   Наступна

Поняття про профілактику. Основні її принципи та види | Поняття медичної активності і здоровий спосіб життя | Основні напрямки і методи пропаганди здорового способу життя | Структура системи медичної профілактики | Сучасні теорії медицини і охорони здоров'я | Організаційні форми зарубіжного охорони здоров'я | Структура і роль Всесвітньої Організації Охорони здоров'я | Основні організаційно-методичні принципи наукової організації праці в установах охорони здоров'я | Державна соціальна підтримка медичних працівників | Правовий статус лікаря |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати