загрузка...
загрузка...
На головну

Основні напрямки і методи пропаганди здорового способу життя

1. A) Опис життя перших переселенців Миколою Михайловичем Пржевальським
  2. Amp; 10. Основні напрямки сучасної філософія історії
  3. I Основні інформаційні процеси і їх реалізація за допомогою комп'ютерів
  4. I. 2.4. Принципи та методи дослідження сучасної психології
  5. I. Держава і право. Їх роль в житті суспільства.
  6. I. Методи перехоплення.
  7. I. Основні і допоміжні процеси

Формування здорового способу життя - це створення системи подолання факторів ризику у формі активної життєдіяльності людей, спрямованої на збереження і зміцнення здоров'я. ЗСЖ включає наступні компоненти:

1) свідоме створення умов праці, що сприяють збереженню здоров'я і підвищенню працездатності;

2) активну участь в культурних заходах, заняттях фізкультурою і спортом, відмова від пасивних форм відпочинку, тренування психічних здібностей, аутотренінг, відмова від шкідливих звичок (вживання алкоголю, куріння), раціональне, збалансоване харчування, дотримання правил особистої гігієни, створення нормальних умов в сім'ї;

3) формування міжособистісних відносин у трудових колективах, сім'ях, ставлення до хворих та інвалідів;

4) дбайливе ставлення до навколишнього середовища, природи, високу культуру поведінки на роботі, в громадських місцях і транспорті;

5) свідоме участь у профілактичних заходах, що проводяться медичними установами, виконання лікарських приписів, вміння надавати першу медичну допомогу, читання популярної медичної літератури та ін.

Метою пропаганди здорового способу життя є формування гігієнічного поведінки населення, виконання заходів по зміцненню здоров'я, пропаганді факторів способу життя, які сприяють збереженню здоров'я і підвищенню рівня медичної інформованості населення з метою попередження впливу несприятливих для здоров'я чинників ризику.

Поліпшення системи медичного інформування населення та пропаганди здорового способу життя повинно проводитися з урахуванням таких обов'язкових принципів як науковість і об'єктивність, правдивість і достовірність, систематичність і послідовність, наступність і комплексність, конкретність і профільність, доступність і переконливість, авторитетність і простота викладу. Формування здорового способу життя є основним напрямком первинної профілактики. Для кожного медичного працівника (керівник підрозділу, лікар будь-якої спеціальності, медсестра та ін.) Є обов'язковим і необхідним розділом роботи з відображенням обсягу та результатів при плануванні в індивідуальних планах роботи і звітах. Це важлива професійний обов'язок медичного працівника. Пропаганда медичних знань може бути масовою, групової та індивідуальної.

Відповідно до Федеральних наказами та нормативними пропаганда ЗСЖ є обов'язком кожного медичного працівника.

При цьому використовуються методи усній, друкованої, наочної (образотворчої) і комбінованої пропаганди. Метод усної пропаганди є найбільш ефективним. Це найпопулярніший, економічний, простий і доступний в організаційному відношенні метод. Він включає наступні засоби пропаганди: лекції, бесіди, дискусії, конференції, гурткові заняття, вікторини, теле- і радіоінформація і ін.

Метод друкованої пропаганди охоплює широкі верстви населення. Він включає статті, санітарні листки, пам'ятки, листівки, стінні газети, журнали, буклети, брошури, книги, гасла.

наочний метод - Самий різноманітний за кількістю назв коштів. Їх можна розділити на 2 групи: натуральні об'єкти і образотворчі засоби (фотографії, відеофільми, макети, виставки, агітбригади, концерти та ін.).

комбінований метод - Метод масової пропаганди, при якій відбувається одночасний вплив на слухові і зорові аналізатори. Серед основних вимог до засобів і методів пропаганди обов'язковими є такі як стислість і зрозумілість, виразність і привабливість, смислова і образотворча точність, достовірність і ін.

Попередня   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   Наступна

ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ'Я ТА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я | Основні теоретичні та організаційні засади сучасної охорони здоров'я | Громадське здоров'я та охорона здоров'я як лікарська спеціальність і наука | Визначення здоров'я. Основні методи його вивчення | Фактори, що впливають на здоров'я | критерії здоров'я | Схема комплексного вивчення здоров'я і факторів, що його визначають | Здоров'я як показник ефективності медико-профілактичної діяльності | Основні показники здоров'я населення Росії | Поняття про профілактику. Основні її принципи та види |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати