загрузка...
загрузка...
На головну

Поняття медичної активності і здоровий спосіб життя

1. A) Опис життя перших переселенців Миколою Михайловичем Пржевальським
  2. Activity diagram (діаграми активності).
  3. I. 1. 1. Поняття про психологію
  4. I. 1. 3. Поняття про свідомість
  5. I. Держава і право. Їх роль в житті суспільства.
  6. I.2.1) Поняття права.
  7. II. 4.1. Поняття про особистість в психології 1 сторінка

Під медичної активністю розуміють діяльність людей в області охорони, поліпшення індивідуального та громадського здоров'я в певних соціально-економічних умовах. Медична (медико-соціальна) активність включає: наявність гігієнічних навичок, виконання медичних рекомендацій, участь в оздоровленні способу життя і навколишнього середовища, вміння надавати першу долікарську допомогу собі та родичам, використовувати засоби народної, традиційної медицини та ін.

Підвищення рівня медичної активності і грамотності населення - найважливіше завдання дільничного лікаря-терапевта і педіатра (особливо сімейного лікаря). Важливою складовою частиною медико-соціальної активності є установка на здоровий спосіб життя (ЗСЖ).

ЗСЖ - Це гігієнічний поведінка, що базується на науково-обгрунтованих санітарно-гігієнічних нормативах, спрямованих на зміцнення і збереження здоров'я, активізацію захисних сил організму, забезпечення високого рівня працездатності, досягнення активного довголіття. Таким чином, ЗСЖ можна розглядати як основу профілактики захворювань. Він спрямований на усунення факторів ризику (низький рівень трудової активності, незадоволеність працею, пасивність, психоемоційна напруженість, невисока соціальна активність і низький культурний рівень, екологічна безграмотність, гіподинамія, нераціональне, незбалансоване харчування, куріння, вживання алкоголю, наркотичних і токсичних речовин, напружені сімейні відносини, нездоровий побут, генетичний ризик та ін.). ЗСЖ є важливим фактором здоров'я (підвищує трудову активність, створює фізичний і душевний комфорт, активізує життєву позицію, захисні сили організму, зміцнює загальний стан, знижує частоту захворювань і загострень хронічних захворювань), підтримує оптимальну якість життя.

Попередня   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   Наступна

ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ'Я ТА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я | Основні теоретичні та організаційні засади сучасної охорони здоров'я | Громадське здоров'я та охорона здоров'я як лікарська спеціальність і наука | Визначення здоров'я. Основні методи його вивчення | Фактори, що впливають на здоров'я | критерії здоров'я | Схема комплексного вивчення здоров'я і факторів, що його визначають | Здоров'я як показник ефективності медико-профілактичної діяльності | Основні показники здоров'я населення Росії | Структура системи медичної профілактики |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати