Головна

Підготуйте опис картини, яка справила на вас особливо сильне враження.

1. A) Опис життя перших переселенців Миколою Михайловичем Пржевальським
  2. DIV, SPAN - Використовуються для виділення частини документа певним способом.Обязателен закриває тег!
  3. I. Організаційний момент, повідомлення теми і цілей уроку П.Чістопісаніе
  4. II. Опис схеми флотації
  5. II. Рішення логічних задач табличним способом
  6. III-середній нормальний; IV-легкий; V-особливо легкий
  7. PP1 - головна лінія картини, PP1 ^ tt і PP1 ^ hh.

296 *. Складіть два складних пропозиції: а) з союзом так як; б) з союзом як і вказівним словом так в головному реченні.

297. Прочитайте діалог Маленького принца з діловою людиною четвертої планети з казки А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц» (в перекладі Н. Галь), перекладіть його в непряму мову, намагаючись зберегти суть розмови і роздуми Маленького принца.

Ділова людина підняв голову.

- Мені разгул..вать колись. Я людина серйозна. Третій раз ... ось він! Отож, виходить, п'ятсот міл (?) Іонів ...

- Чого?

Ділова людина зрозумів, що треба відповісти, а то не буд..т йому спокою.

- Отих маленьких штуч..к, які іноді можна бачити в повітрі.

- Це що ж, мухи?

- Та ні ж, такі маленькі, блискучі.

- Бджоли?

- Так ні ж. Такі маленькі, золоті, всякий ледар як подивиться на них, так і розмріється. А я людина серйозна. Мені мріяти ніколи.

- А зірки?

- Ось ось. Зірки.

- П'ятсот один мільйон шістсот двадцять дві тисячі сімсот тридцять одна. Я людина серйозна, я люблю точність.

- Так що ж ти робиш із тими зірками?

- Що роблю?

- Так.

- Нічого не роблю. Я ними володію.

- Володієш зірками?

- Так.

- Але я вже бачив короля, який ...

- Королі нічим не володіють. Вони тільки царюють. Це зовсім не одне і те (ж).

- А для чого тобі володіти зірками?

- Щоб бути багатим.

- А для чого бути багатим?

- Щоб купувати ще нові зірки, якщо їх хтось відкриє.

«Він міркує, майже як той п'яниця», - подумав маленький принц.

Попередня   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   Наступна

Розкрийте етимологію слова автобіографія. | Які загальні стильові риси цих творів в лексиці, морфології, синтаксисі? | Розмовна мова | Випишіть слова, які стосуються до розмовного стилю мовлення. | Мова художньої літератури | Які зображально-виражальні засоби використовує Б. Пастернак у своїх віршах? | мовна ситуація | Поясніть: а) призначення курсиву в тексті (у кожному конкретному випадку); б) призначення дужок. | Три компонента культури мовлення. мовна норма | Зіставте конструкції з підрядними реченнями з синонімічні їм причетними і дієприслівниковими зворотами. Які пропозиції більш виразні, яскравіше передають картину? |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати