Головна

Згадайте з уроків історії, ніж завершилася Куликовська битва, що зіграло вирішальну роль. Напишіть про це.

1. VIII. Спираючись на інформацію тексту, напишіть англійською мовою
  2. Авторський контроль.
  3. Адміністративний контроль.
  4. Питання 3 Маркетинговий контроль.
  5. Згадайте значення нових слів і здогадайтеся про зна чення їх похідних.
  6. Згадайте значення нових слів і спробуйте переве сти словосполучення, що вживаються з цими словами.
  7. Згадайте значення нових слів і спробуйте пере вести словосполучення, що вживаються з цими словами.

192.Підготуйте у вигляді подорожнього нарису розповідь про екскурсію або похід, в яких вам довелося брати участь. Опишіть побачене під час шляху, розкажіть про зустріч з цікавими людьми; висловіть своє ставлення до побаченого, що виникли при цьому думки.

Герой портретного нарису - конкретна людина, що володіє тими чи іншими перевагами і недоліками. У портретному нарисі автор не тільки дає портрет у вузькому сенсі цього слова, а й описує обстановку, в якій живе і працює герой, розповідає про його роботу, інтереси, захоплення, про його взаємини з оточуючими. Все це разом допомагає розкрити внутрішній світ героя нарису. Прикладами таких нарисів можуть служити «Записки мисливця» І. Тургенєва.

Увага нарисовця зосереджується не тільки на зовнішньому, а й на «внутрішньому» портреті.

зовнішній портрет- Це опис особи, рук, очей, волосся, зачіски, одягу, ходи, жестів, манер, особливостей голосу, сміху. Дуже важливо сказати про виразі очей, погляді, посмішці. Зовсім не обов'язково описувати всі риси обличчя, досить вловити і передати найяскравіше, що запам'ятовується, найхарактерніше для даної людини.

«Внутрішній» портрет- Це характер людини, його внутрішній світ: інтереси, звички, спосіб мислення, ставлення до справи, до людей, до самого себе, звичайні для нього настрої, поведінку в різних ситуаціях, його переконання і погляди, почуття і переживання.

Між зовнішнім портретом людини і його «внутрішнім» портретом, т. Е. Характером, завжди існує зв'язок, але її треба вміти помітити і висловити. Щоб зрозуміти цей зв'язок, людину треба побачити в різних ситуаціях, не один раз зустрітися з ним, поспостерігати за ним з боку. Характер людини може виражатися в усмішці, голосі, сміху, в рухах, звичних жестах, в характерних словах і оборотах мови.

Автор нарису безперервно шукає такі мовні засоби: слова, мовні звороти, епітети, порівняння, метафори, які дозволили б найбільш повно і яскраво передати реальні риси зображуваного людини і висловити своє ставлення до нього.

Для повноти і більшої достовірності портрета в нарисі використовуються біографічні дані зображуваного особи, описується обстановка, в якій діє герой, найбільш характерні і найбільш істотні (з точки зору основної ідеї, основного задуму) епізоди з його життя.

193. Прочитайте уривки з нарису В. Лакшина про Іраклія Андронікове. Вкажіть, якими засобами мови автор малює характер свого героя.

Йому ніколи не становило жодних проблем в розпал робочого дня дезорганізувати роботу солідної установи.

Досить було Андронікову переступити поріг музею, видавництва, бібліотеки чи архіву, як навколо нього негайно збиралося чоловік п'ять-шість. І ось вже чути регіт, вигуки подиву, натовп зростає, і якщо ти запізнився підійти, то, тільки заглядаючи3 через чужі плечі, можеш побачити, як в тісному гуртку, трохи театрально спершись обома руками на масивну тростину, варто невисокий, повний, з незвичайно рухомим, живим особою людина і з захопленням розповідає щось, вимовляючи слова красиво, чітко, впевнено і Поджі -

гаю слухачів своїм заразливим сміхом. Час, два, три години поспіль він розповідає - неможливо відійти - знайомим, напівзнайомі і зовсім не знайомим людям про Пушкіна, Одоевском, Лермонтова, бабусі Лермонтова, тітки Сушкова, бабусі тітки Сушкова ... І ще - про Маршака, Олексія Толстого, Івана Івановича Соллертинський, Василя Івановича Качалова - тисяча осіб в одній людині, і голос кожного чути.

Він заражає всіх своєю захопленістю, торсає, тримає в облозі, розпитує, але більш за все змушує себе слухати. Захоплюватися поодинці він не вміє. Йому потрібні співрозмовники: краще, якщо великий зал або численна аудиторія радіо і телебачення, але на худий кінець нехай хоча б один свіжий слухач, і він готовий почати просто і трохи урочисто: «Я хочу розповісти вам ...»4

Про Андронікове важко говорити, тому що коментувати, як-то пояснювати, популяризувати його праці і особистість зайве - цю людину знають всі, та й сам він кого хочеш3 пояснить. Андроник без посередників звертається до аудиторії своїх читачів, слухачів, глядачів. Поговоримо про його улюбленому жанрі.

До жанру Андроникова можна підійти з різних сторін. Можна подивуватися живий разговорности, безпосередності інтонації «усного оповідання»; можна звернути увагу на різноманітність історико-літературних інтересів автора (Пушкін, Лермонтов, Гоголь - і Горький, Олексій Толстой, Ілля Чавчавадзе), можна, нарешті, відзначити широту сприйняття автором різних видів мистецтва, особливо в їх схрещеними, поєднаннях - поезії і живопису, театру і музики, телебачення та кіно. Андроник розповідає про музикознавець Соллертинський, маляра Піменова, актора Остужева, композитора Хачатуряну, фотографа Дмитриеве. І всюди знаходить нешаблонний сюжет, оригінальний поворот.

Благається сказати, що йому по-диявольському пощастило. У той момент, коли він зрозумів себе, відстояв свій жанр і вже збирав на свої усні розповіді в творчих клубах і концертних залах досить велику аудиторію, ніби спе-

ціально для нього людство винайшло таку штуку, як телебачення.

Великим успіхом, звичайно, і те, що Андроникова відкрило радіо. І все ж Андроник був створений для телебачення, а цей апарат був винайдений для нього, як каравела «Санта-Марія» для Колумба.

Знайдіть пропозиції з дієприслівниковими зворотами, поясніть постановку всіх знаків пунктуації в них.

194 *. Нарисовий портрет може набувати і сатиричний, узагальнений характер. Такий, наприклад, портрет мільйонера в нарисі М. Горького «Один з королів республіки». Спишіть уривки з цього нарису. Виявити основні ознаки тексту. Визначте тип і стиль мовлення.

I. ... Сталеві гасові та інші королі Сполучених Штатів завжди бентежили мою уяву. Людей у ??яких так багато грошей я не міг собі уявити звичайними людьми.

Мені здавалося що у кожного з них по крайней мере три ж..лудка і півтораста штук зубів у роті. Я був увер..н що міл (?) Іонер кожен день з шостої години ранку і до двена (?) Цати ночі весь час без відпочинку їсть. Він істр..бляет найдорожчу їжу гусей інде..к пор..сят редиску з маслом пудинги кекі і інші смачні речі. До вечора він так втомлюється працювати челюст..мі що наказує ж..вать їжу неграм а сам вже тільки проковтує її. <...>

Мені здавалося він долж..н носити білизну з парчі підбори його чобіт підбито золотими гв..здямі а на голові замість капелюха що-небудь з голив (?) Іанта. Його с.ртук зшитий з найдорожчого оксамиту має не менше п'ятдесяти футів довжин (?) И і украш..н золотими гудзиками в кількості не менше трьох (сот) штук. За праз (?) Никам він над..ва-ет відразу вісім сюртуків і шість пар штанів. Звичайно це і (не) зручно і стесня..т ... Але будучи таким багатим не можна ж од..ваться як все ...

К..рман мільйонера я пон..мал як яму, куди вільно можна заховати церков (?) Будинок Сенату і все що потрібно ... Однак представляючи ємність живота такого джентльмена подібної трюму хорошого морського пар..хода я не

міг уявити довжину ноги і брюк цієї істоти. Але я думав що ковдру під яким він спить повинно бути (не) менине квадратної милі ...

П. Мож..те уявити моє здивування коли я зустрівши мільйонера побачив що це звичайнісінька людина.

Переді мною сидів в глибокому кріслі довжин (?) Ий сухий старий спокійно ел..жів на животі нормального розміру коричневі зморщений (?) Ті руки звичайної людської вел..чіни. В'яла шкіра його обличчя була ретельно вибр..та втомлено опущений (?) А ніжн..я губа відкривала добре зроблені щелепи вони були засаджені золотими зубами. Верхня губа голена бе..кровная і тонка щільно прилипла до його ж..вательной машинці і коли старий говорив, вона майже не рухалася. Його безбарвні очі не мали брів матовий череп був ліш..н волосся. Здавалося що цій особі трохи (не) вистачало шкіри і все воно червонувате, нерухоме та гладке - нагадувало про особу новонародженої дитини. Важко було визначити - починає це істота своє життя або вже підійшло до її кінця ...

Одягнений він був то (ж) як простий смертний. Перстень годинник і зуби це все золото, яке було на ньому. Взяте разом воно важило ймовірно менш (підлозі) фунта. (В) Загалом ця людина нагадував собою старого слугу з аристократичного будинку (Е, е) вропи ...

Попередня   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   Наступна

II. Розподіліть словосполучення в залежності від розряду прикметників. | Запишіть слова, групуючи їх за частинами мови; числівники згрупуйте за граматичним значенням. | Складіть пропозиції з зазначеними словами. Поясніть, чому по-різному написання цих слів. | Спишіть текст. Проведіть розбір словосполучень передостаннього пропозиції; в ньому леї підкресліть усі члени пропозиції, вкажіть, ніж вони виражені. | синтаксис | Текст. Види його перетворення | виписки | Конспект, тематичний конспект | анотація | Функціональні стилі. науковий стиль |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати