загрузка...
загрузка...
На головну

Нещасні випадки на виробництві та їх класифікація

1. I. Класифікація іменників
  2. I.2.2) Класифікація юридичних норм.
  3. II. Класифікація документів
  4. II. КЛАСИФІКАЦІЯ ПОНЯТЬ З ВИКОРИСТАННЯМ КОНЛАНГА Огір
  5. II. клінічна класифікація
  6. II.3.2) Класифікація законів.
  7. III. Класифікація ОА.

Відомо, що виробничий процес будь-якої технологічної складності пов'язаний з ризиком для життя і здоров'я працівників. Загрозу нещасних випадків на виробництві не можна повністю виключити ні на одному підприємстві, ні в одній організації або установі. Звичайно, різні працівники в різного ступеня ризикують стати жертвою трагічної події на своєму робочому місці. Це залежить від виду трудової діяльності тієї чи іншої організації, а також від рівня підготовленості і захищеності робочих місць відповідно до вимог охорони праці. Існують різні види нещасних випадків, які може отримати людина на виробництві. У ТК РФ перераховуються тілесні ушкодження (травми), в тому числі нанесення іншою особою; тепловий удар; опік; обмороження; утоплення; ураження електричним струмом та інші ушкодження здоров'я. Наказом Міністерства охорони здоров'я Росії від 24.02.2005 р N 160 встановлено, що визначення ступеня тяжкості ушкодження здоров'я при нещасних випадках на виробництві здійснюється відповідно до вказівок в цьому наказі Схемою визначення ступеня тяжкості ушкодження здоров'я при нещасних випадках на виробництві. Відповідно до прийнятої схеми все несмертельні нещасні випадки на виробництві за ступенем тяжкості ушкодження здоров'я поділяються на дві категорії: тяжкі і легкі. Кваліфікуючими ознаками тяжкості ушкодження здоров'я при нещасному випадку на виробництві є:

- Характер отриманих ушкоджень здоров'я та ускладнення, пов'язані з цими ушкодженнями, а також розвиток і поглиблення наявних хронічних захворювань у зв'язку з отриманням ушкодження;

- Наслідки отриманих ушкоджень здоров'я (стійка втрата працездатності).

Наявність одного з кваліфікуючих ознак є достатнім для встановлення категорії важкості нещасного випадку на виробництві. Ознаками важкого нещасного випадку на виробництві є ушкодження здоров'я, що загрожують життю потерпілого. Запобігання смертельного результату в результаті надання медичної допомоги не впливає на оцінку тяжкості отриманої травми. Пошкодження, що не входять до переліку нещасних випадків, що відносяться до тяжких, згідно зі схемою, відносяться до легких нещасних випадків. Якщо при нещасному випадку постраждали дві людини або більше, то ми маємо справу з груповим нещасним випадком. У законодавстві виділяють також групи з числом потерпілих більше п'яти осіб. Однак не кожна травма пов'язана з трудовою діяльністю працівника, не кожен нещасний випадок стає нещасним випадком на виробництві. Для цього випадок необхідно кваліфікувати за допомогою проведення розслідування. Розслідування, оформлення, облік і звітність про нещасні випадки на виробництві виробляються на підставі і відповідно до ТК РФ (ст. 227-231), Положенням «Про особливості розслідування нещасних випадків на виробництві в окремих галузях і організаціях» (додаток N 2 до Постанови Мінпраці Росії від 24.10.2002 р N 73), Положенням «Про затвердження форм документів, необхідних для розслідування та обліку нещасних випадків на виробництві» (додаток N 1 до Постанови Мінпраці Росії від 24.10.2002 р N 73) та іншими документами.

Працівники організації зобов'язані «негайно сповіщати свого безпосереднього або вищестоящого керівника про будь-якій ситуації, яка загрожує життю і здоров'ю людей, про кожний нещасний випадок, що трапився на виробництві, або про погіршення стану свого здоров'я, у тому числі про прояв ознак гострого професійного захворювання (отруєння)» (ст. 214 ТК РФ) при здійсненні дій, обумовлених трудовими відносинами з роботодавцем. Роботодавець (його представник) у разі нещасного випадку зобов'язаний:

- Негайно організувати першу допомогу потерпілому і при необхідності доставку його в медичну організацію;

- Вжити невідкладних заходів щодо запобігання розвитку аварійної або іншої надзвичайної ситуації та впливу травмуючих чинників на інших осіб;

- Зберегти до початку розслідування нещасного випадку обстановку, якою вона була на момент події, якщо це не загрожує життю і здоров'ю інших осіб і не веде до катастрофи, аварії або виникнення інших надзвичайних обставин, а в разі неможливості її збереження - зафіксувати обстановку (скласти схеми, провести фотографування або відеозйомку, інші заходи);

- Негайно проінформувати про нещасний випадок органи та організації, зазначені в ТК РФ, інших федеральних законах та інших нормативних правових актах РФ, а про важкий нещасний випадок або нещасний випадок зі смертельним наслідком - також родичів потерпілого (ст. 228 ТК РФ).

Попередня   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   Наступна

неіонізуюче випромінювання | Захист від іонізуючих випромінювань | Обов'язки організації, яка експлуатує ОПО | Обов'язки працівників ОПО | Організація безпечного виконання робіт з підвищеною небезпекою. Перелік робіт підвищеної небезпеки | Порядок допуску до робіт підвищеної небезпеки | Вимоги безпеки при експлуатації посудин, балонів, трубопроводів | Роботи на висоті | Правила безпечної експлуатації вантажопідіймальних машин | Загальні правові засади відшкодування заподіяної шкоди |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати