Головна

Обов'язки працівника в області охорони праці

  1. I. Парестезія в області геніталій 1913 р
  2. II. Посадові обов'язки
  3. II. Посадові обов'язки
  4. II. Об'єктивні методи дослідження органів кровообігу. Особливості загального огляду. Місцевий огляд області серця і великих кровоносних судин.
  5. III. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СПОРТСМЕНА
  6. IV. Права і обов'язки виконавця
  7. IV. Права і обов'язки виконавця

Працівник відповідно до ст. 214 ТК зобов'язаний:

- Дотримуватися вимог охорони праці;

- Правильно застосовувати засоби індивідуального та колективного захисту; проходити навчання безпечним методам і прийомам виконання робіт, надання першої допомоги потерпілим на виробництві, інструктаж з охорони праці, стажування на робочому місці, перевірку знань вимог охорони праці;

- Негайно сповіщати свого безпосереднього або вищестоящого керівника про будь-якій ситуації, яка загрожує життю і здоров'ю людей, про кожний нещасний випадок, що трапився на виробництві, або про погіршення стану свого здоров'я, В тому числі про прояв ознак гострого професійного захворювання (отруєння);

- Проходити обов'язкові попередні (при вступі на роботу) і періодичні (протягом трудової діяльності) медичні огляди (обстеження), а також проходити позачергові медичні огляди (обстеження) у напрямку роботодавця у випадках, передбачених Трудовим кодексом та іншими федеральними законами.

У статтях 219 і 220 ТК РФ закріплено право працівника на відмову від виконання робіт у разі виникнення небезпеки для його життя і здоров'я внаслідок порушення вимог охорони праці, за винятком випадків, передбачених федеральними законами, до усунення такої небезпеки. При відмові працівника від виконання робіт у разі виникнення небезпеки для його життя і здоров'я, за винятком випадків, передбачених федеральними законами, роботодавець зобов'язаний надати працівникові іншу роботу на час усунення такої небезпеки. У разі якщо надати іншу роботу з об'єктивних причин працівникові неможливо, час простою працівника, до усунення небезпеки для його життя і здоров'я, оплачує роботодавець відповідно до ТК РФ і іншими федеральними законами. У разі незабезпечення працівника відповідно до встановлених норм засобами індивідуального та колективного захисту, роботодавець не має права вимагати від працівника виконання трудових обов'язків і зобов'язаний оплатити що виник з цієї причини простий, відповідно до ТК РФ. Відмова працівника від виконання робіт у разі виникнення небезпеки для його життя і здоров'я внаслідок порушення вимог охорони праці, або від виконання важких робіт і робіт зі шкідливими і (або) небезпечними умовами. Визнання права на відмову від небезпечної роботи - важливий виняток із загальних правил, визначають, що роботодавець є єдиною особою, яка розподіляє роботу, і що працівник не повинен відмовлятися від своїх трудових обов'язків або від виконання вказівок.



Попередня   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   Наступна

Безпека праці | Ідентифікація небезпек і оцінка ризиків | Основні принципи забезпечення безпеки МОП. | Поняття охорони праці та соціально прийнятного ризику | Основні принципи забезпечення охорони праці | Державна система управління охороною праці | Законодавчі і нормативні правові акти з охорони праці | Трудовий договір як невід'ємна частина системи безпеки праці. | Соціальне партнерство в сфері праці | Колективний договір та відповідальність сторін за його недотримання |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати