загрузка...
загрузка...
На головну

Сім'я як економічна осередок суспільства.

1. I. Держава і право. Їх роль в житті суспільства.
  2. I. Офіційний статус 2 171 705
  3. Аналіз і економічна оцінка традиційних методів обробки різанням
  4. Англосаксонська правова сім'я
  5. Аренда землі. Чистий економічна рента
  6. Безконфліктна модель суспільства.
  7. Шлюб і сім'я

відповідальний

за випуск Юшкевич Н. А.

Коректор БоідарепкоЕ.І.

Комп'ютерна

верстка Оборотова Е. В.

Підписано, в друк 16.07.2000. Формат ВДхЮВ '/ зз- Гарнітура Literaturnaya. Папір газетний. Ум. печ. л. 16. Уч.-изд. л. 25. Тираж 3 000. Замовлення 1 682.

ТОВ «Амалфея». Ліцензія ЛВ № 33 від 29.08.1997 р 220073, Мінськ, вул. Кальварійська, 62. Тел.254-69-18. E-mail: amalfeja@mail.belpak.by. WWW.beltelecom.by/~amalfeja_books.

Податкова пільга - Загальнодержавний класифікатор Республіки Білорусь ОКРБ 007-98, ч. 1; 22.11.20.400.

Віддруковано з готових діапозитивів замовника в друкарні видавництва «Білоруський Будинок друку». 220013, Мінськ, пр. Ф. Скорини, 79.

Сім'я як економічна осередок суспільства.

термін "економіка"Ввів в науковий обіг видатний філософ Стародавньої Греції Арістотель (384-322 рр. До н.е.), склавши його з двох грецьких слів"ейкос"- Господарство і"номос"- Закон. Тому" економіка "в перекладі з грецького означає" закони господарства ". Спочатку під словом" економіка "розумілося мистецтво ведення домашнього господарства.

Для кожної людини родина - основа основ, а для суспільства найважливіша ланка його структури, що стимулює соціально-економічний розвиток.

Сім'я не тільки дає суспільству нових членів, але виховуватит їх, робить придатними для життя в соціумі. Сім'я є найстійкішою, надійної одиницею сучасного людського співтовариства, тому в будь-якій державі вона грає стабілізуючу и регулюється роль. Не будь сім'ї, життя суспільства важко було б врегулювати правовими нормами - законами. Члени сім'ї активно спілкуються між собою, передаючи один одному інформацію - знання, враження, новини, тому сім'я виконує ще й комунікативну функцію.

І, нарешті, сім'я як осередок суспільства відіграє важливу економічну роль. Адже саме в рамках сім'ї здійснюється задоволення насущних потреб людини. Ми постійно відчуваємо потребу в їжі, теплі, захисту, праці, спілкуванні, визнання і т.п. потреби задовольняються в процесі діяльності людини при використанні будь-яких ресурсів (- Це запаси, кошти, якими володіє держава, суспільство, підприємство, окрема людина або сім'я) - техніки, технології, фінансових коштів, матеріалів, людей та ін.

Таким чином, виконується сім'єю економічна функція, пов'язана з задоволення потреб і накопиченням ресурсів, зводиться до наступного:

1. ведення домашнього господарства, яке можна розглядати як приватне виробництво, що включає побутове обслуговування членів сім'ї, ведення особистого підсобного господарства і т.д.

2. накопичення сімейного майна і забезпечення його успадкування.

3. фінансова діяльність, що дозволяє правильно розрахувати і використовувати бюджет сім'ї: рух грошей від їх надходження до витрачання на товари (послуги) і накорленіе.

4. участь членів сім'ї у суспільному виробництві, що створює матеріальні і духовні цінності.

підготовка дітей до праці в домашньому і суспільному виробництві, економічне виховання, орієнтація на майбутню професію.

Все це вивчає сімейна економіка - наука про повсякденну економічного життя сім'ї. Сімейна економіка - вміння розібратися зі своїми потребами, вибрати оптимальні ефективні засоби для їх задоволення, розумно організувати сімейний працю, розрахувати витрати грошей і часу, бути в міру щедрим і скупим, знати ціну трудової копійки.

У сучасному суспільстві сім'я не може забезпечити себе всім необхідним тільки своїми силами. шахти, заводи, всілякі організації і підприємства працюють, до кінцевому рахунку, на потреби сім'ї - в житло і безпеки, теплі, світлі і отдизе, в їжі і транспорті, в інформації і культури. Існує необхідність об'єднувати зусилля з іншими людьми, обмінюватися результатами роботи. У цьому обміні беруть участь гроші, які потрібно вміти заробити.

Щоб сімейна економіка добре працювала, треба уявляти собі витрати сім'ї і то як вони співвідносяться з її доходами. Ваші батьки працюють і на заробітну плату містять сім'ю. Витрати на вас займають значне місце в сімейному бюджеті це витрати на харчування, одяг, взуття навчання додаткову освіту, хобі ..

Але якщо раніше доходи батьків були єдиним джерелом в сім'ї, то зараз багатьом школярам дозволяється мати свій особистий заробіток не на шкоду обліку.

Джерелами доходів школярів, крім, звичайно, кишенькових грошей від батьків, можуть бути, наприклад:

· Індивідуальна трудова діяльність (декоративно-прикладна творчість, ремонт відео- і радіоапаратури ...)

· Комерційна діяльність (продаж, наприклад, пиріжків, газет і журналів ...

надання послуг (догляд за дитиною під час відсутності його батьків, допомога пенсіонерам та інвалідам ...)

Багато підлітків хочуть допомогти батькам нести витрати на утримання дітей усіма доступними їм засобами - знань і вміннями. У їх числі не останні - економія і ощадливість.

Практична робота № 1.

1.Определите, на що витрачаються гроші у вашій родині. Квартплата, їжа, транспорт ... а ще? Зрозуміло, що витрати сім'ї можуть бути звичайними, як у всіх, і особливими, притаманними тільки вашій родині.

2. Визнач, які витрати вашої родини є постійними (щоденними), а які періодичними і навіть одноразовими.

3. Визначте, якими ресурсами володіє ваша сім'я.

???

1.Какова основні функції сім'ї?

2. Що таке сімейна економіка і які її завдання?

3. Розкажіть про можливі способи збільшення доходів сучасного школяра.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Виділити відповіді на питання в тексті

1. Які основні функції сім'ї? - Зеленим кольором.

2. Що таке сімейна економіка і які її завдання? рожевим кольором.

Для усної відповіді на наступному уроці з'ясувати в розмові з батьками,

1. Чи багато грошей іде на харчування сім'ї?

2. Яка кількість грошових коштів витрачається по «дрібницях»?

3. На чому можна заощаджувати в родині?

4. Підрахувати, скільки грошей було витрачено сім'єю на вас особисто при підготовці до школи не рахуючи харчування.

5. Розкажіть про можливі способи збільшення доходів сучасного школяра.

Завдання № 1. Вставте пропущені слова.

Сім'я виконує найважливішу ....................... функцію.

Спільно проживає спільно, їх діти і батьки не просто об'єднуються для спільного .................... але і вирішують важливі ............. .

Сім'я перебуває в постійних зв'язках .................... і .......................

Вона є найважливішим постачальником для ........................... і ................. ..... своїх ресурсів (...................................)

Слова для довідок: економічна, робоча сила, державні органи, капітал, підприємства, фірми, проживання, економічні завдання.

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   Наступна

потреби сім'ї | Правила покупки | Інформація про товари | Торговельні символи, етикетки і штрихкод | Бюджет сім'ї. Дохідна та видаткова частини бюджету | Заповніть таблицю, підрахуйте результат | Витрати на харчування | Заощадження. Особистий бюджет |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати