Головна

I II III IV

S Р S Р S P S P

Ці фігури вичерпують всі можливі комбінації термінів. Посилками силогізму можуть бути судження, різні за якістю і кількістю. Різновиди силогізму, що розрізняються кількістю і якістю посилок, називаються модусами простого категоричного силогізму.

Модусів, які узгоджуються із загальними правилами силогізму, - 19. Їх називають правильними. Їх прийнято записувати разом з висновком:

1-я фігура: ААА, ЕАЕ, АII, EIO;

2-я фігура: EAE, AEE, EIO, AOO;

3-тя фігура: AAI, IAI, AII, EAO, OAO, EIO;

4-я фігура: AAI, AEE, IAI, EAO, EIO.

Необхідність знання модусів обумовлена ??тим, що не завжди висновок випливає з посилок і не завжди ми можемо переконатися в правильності нашого виводу за змістом самого умовиводи.

Правила фігур силогізму.Як видно з аналізу модусів 1-й фігури, вони мають такі два правила:

1. Б?льшая посилка - загальне судження.

2. Менша посилка - стверджувальне судження.

Модуси 2-й фігури вказують на наступні правила:

1. Б?льшая посилка - загальне судження;

2. Одна з посилок - негативне судження.

3-тя фігура має такі правила:

1. Менша посилка - стверджувальне судження;

2. Висновок - приватне судження.

4-я фігура також має свої правила і модуси. Однак виведення укладення з посилок по цій фігурі не характерно для природного процесу міркування.

Попередня   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   Наступна

Відносини між поняттями | Узагальнення і обмеження понять | визначення поняття | Визначення не повинно містити в собі коло. | поділ понять | Правила поділу | Мислити - це перш за все висловлювати судження, тобто судити про речі. | Складні судження, їх характеристика, види | Логічні відносини між судженнями | Поняття умовиводу і його види |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати