загрузка...
загрузка...
На головну

Поява дівчинки з сновидіння

1. XI. «Забування» якогось симптому і поява його в сновидінні 1914 р
  2. ВОСЬМИЙ Лекція. ДИТЯЧІ СНОВИДЕНИЯ
  3. Вперше поява тебе
  4. Гангліонарних нервова система і поява найпростіших програм поведінки
  5. ДЕВ'ЯТА Лекція. ЦЕНЗУРА СНОВИДЕНИЯ
  6. ДЕСЯТИЙ Лекція. СИМВОЛІКА СНОВИДЕНИЯ
  7. Про керованих снах

Протягом приблизно чотирьох років терапії Лінор страждала від супутньої травми - саме це розкрило біль її ранніх дитячих переживань. Вона була одружена з чоловіком нарциссического складу, який звертався з нею точно так же, як колись зверталася з нею мати в рожевій кімнаті її дитинства, - як з неживим об'єктом, як з лялькою. На початку їхнього шлюбу він навіть називав її своєю "лялечкою". Напередодні описаного нижче сеансу чоловік; холодно і безпристрасно сповістив її, що він більше не любить її і хоче розлучення. Природно, Лінор була в розпачі від такого повороту подій, незважаючи на те, що за всі роки їхнього спільного життя вона не відчувала близькості зі своїм чоловіком.

До цього часу у нас із нею зав'язалися міцні відносини перенесення. Найцікавіше, що відбулося за минулий рік роботи, - вона почала пригадувати зміст снів вперше в своєму житті. Образ невинної, нервової, яку відкидає маленької дівчинки був одним з найчастіших в її снах. Ця дівчинка з сновидінь стала дуже важливою фігурою для моєї пацієнтки (і для мене), тому що кожен раз, коли ця маленька дівчинка з'являлася і ми говорили про неї, Лінор починала плакати. Це було горе, якого вона ніколи раніше не відчувала, горе, пов'язане з відкиданням і насильством, яке їй довелося пережити, коли вона була маленькою дівчинкою, яка змушена розділитися надвоє. За допомогою дівчинки зі сну Лінор стала сумувати за втраченими роках

дитинства після того, що сталося внутрішнього поділу, роках, протягом яких вона була позбавлена ??цілющого присутності душі, або psyche*. Ця робота горя була її "психотерапією".

* Psyche (грецьке слово, що означає "душа") - один з основних термінів юнгианской психології - традиційно перекладається як "психіка".

На сеансі, який відбувся після жорстокого демаршу чоловіка, Лінор стала скаржитися на жахливе відчуття локального напруги в шлунку. Вона побоювалася, що до неї знову повернулася виразка шлунка, якої вона страждала в дитинстві. Вона була в стані заціпеніння, нездатною підтримувати контакт. Я попросив її закрити очі, сфокусувати увагу на відчутті в шлунку, як би поступово занурюючись в нього, приєднуючись до ритму свого дихання, і розповідати мені про всіх тих образах, які виникають у неї в зв'язку з цим болючим відчуттям. Я попросив її дозволити своєму шлунку сказати нам те, що він повинен сказати. Я дав їй кілька хвилин на те, щоб вона розслабилася для того, щоб почати цю процедуру, однак раптово Лінор стала задихатися, в її широко розкритих очах була суміш страху і хвилювання. Несподівано для себе вона "побачила" свою "маленьку дівчинку". В очах дівчинки стояли сльози глибокого страждання, зрідка вона кидала сором'язливий і відчайдушний погляд на пацієнтку. Побачивши цей образ, Лінор вибухнула плачем, що було досить незвично для цієї настільки самодостатньої жінки.

Залишок цього, дуже важливого, сеансу вона просто ридала, обхопивши голову руками, про свою втрату - маленька дівчинка з розбитим серцем; я підтримував її, намагаючись допомогти їй не отщеплять своє почуття. Після того як все закінчилося, її заціпеніння кудись пішло, напруга в шлунку зникло, і ми могли б сказати, що її особистісний дух знову "оселився" в її тілі. Що стосується цього процесу, то мірою зростаючого втілення була сила її спонтанного афекту. Йдучи, вона відчувала себе вкрай стомленої, але, разом з тим, фундаментально змінилася. Були встановлені зв'язки з чимось, що було диссоциировано від її життя дуже довгий час, а тепер - інтегровано, втілено. Вона пережила також дуже важливий інсайт, який розкрив їй, що травматичні переживання, пов'язані з чоловіком, були тільки самим останнім виданням її ранньої травми, яка не стала для неї переживанням, коли вона була маленькою дівчинкою, але була пережита зараз в зв'язку з розривом з чоловіком , завдяки позитивним відносинам, які встановилися між нами. Вона не стала відчувати себе в підсумку "краще", але вона зазнала спустошувати біль набуття відчуття сенсу. Підводячи підсумки, ми могли б сказати, що на шляхах зцілення хворобливого розриву між розумом і тілом цієї пацієнтки відбулося повернення життєдайного духу. Затиск в її тілі і в її розумі був ослаблений і знятий, Лінор знову набула свою душу, або psyche. Це переживання не було остаточним рішенням її проблеми, але подібний досвід надихає пацієнтів, щоб їм служити підтримкою в роботі горя, адже інакше бідкання було б досить принизливим справою для пацієнтів, які страждають від наслідків психічної травми.

Попередня   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   Наступна

Травма і нав'язливе повторення | Горе і процес опрацювання | Мері і демон обжерливості | Природа тривоги Мері | Два рівня внутрішнього світу травми | Атака на перехідний простір і заміна на фантазію | Дисоціація та атаки на зв'язку у внутрішньому світі | Трікстер і архетипічні захисту Самости | Маленька дівчинка і ангел | Лінор і хрещена-фея |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати