загрузка...
загрузка...
На головну

Клінічний приклад: людина з сокирою

1. II. 6.4. Основні види діяльності та їх розвиток у людини
  2. J§2. Права людини і права народів
  3. Quot; Економічний людина ": раціональність, аскетизм і бажання
  4. V. 16.4. Роль темпераменту у трудовій та навчальній діяльності людини
  5. VI. Суспільно-історична природа психіки людини і її формування в онтогенезі
  6. А) Проблема людини в філософії Китаю.
  7. Абсолютна і відносна маса мозку у людини і антропоїдних мавп (Рогінський, 1978)

Я не скоро забуду мій перший випадок, коли всі ці міркування вперше стали світитися переді мною. Моїй пацієнткою була молода жінка, художниця, яка, як з'ясувалося в ході подальшого лікування, неодноразово була жертвою фізичного і сексуального насильства з боку свого сильно питущого батька. Він був її єдиним залишилися в живих батьком, і вона, будучи маленькою дівчинкою, глибоко його любила. На першу зустріч з психотерапевтом ця жінка приїхала на мотоциклі, одягнена в чорний шкіряний костюм; весь час вона саркастично міркувала з приводу сусідки по кімнаті, яка нещодавно вийшла заміж і народила дитину. Її ставлення до інших людей було зарозумілим, до життя взагалі - цинічним; вона була надзвичайно захищена від визнання своєї особистої болю. Найбільше, що вона змогла визнати в якості власних труднощів, - це був цілий пучок психосоматичних проблем: хронічні болі в спині, нерегульовані судоми перед настанням менструацій, напади астми, повторювані напади, схожі на симптоми епілепсії, коли вона повністю "вимикалася" на кілька хвилин. Все це сильно лякало її і змушувало шукати допомоги. Її долало хворобливе відчуття, ніби вона - живий мрець. Її захльостувала лють, яка стояла за образами приниження і розчленування. Ці образи ампутованих, відрубаних рук, долонь і голів весь час з'являлися в її роботах і лякали всіх глядачів, крім неї самої.

Сон, який я наводжу нижче, приснився їй приблизно через рік після початку терапії, відразу ж після сеансу, на якому вперше ця, здавалася такою самодостатньою, пацієнтка допустила переживання себе маленькою і вразливою, реагуючи таким чином на мій майбутній від'їзд в літню відпустку.

У момент, коли її самоконтроль дещо послабився, вона неохоче зізналася, з кокетливою усмішкою дівчинки-підлітка, що вона буде нудьгувати на мене і за своїм терапевтичному годині. У цю ніч, після того як вона написала мені довгого листа, в якому повідомляла, що не може більше продовжувати лікування (!), Тому що вона стає "занадто залежною", їй приснився сон.

Я перебуваю в своїй кімнаті, я лежу в ліжку. Несподівано я усвідомлюю, що забула замкнути двері в свою квартиру. Я чую, як хтось піднімається по сходовому марші, підходить до дверей моєї квартири і входить в неї. Я чую кроки, що наближаються до дверей моєї кімнати ... двері відкриваються. До кімнати заходить дуже високий чоловік з білим обличчям привиди, на якому замість очей - чорні діри, в його руках сокиру. Він піднімає свою сокиру над моєю шиєю і опускає його! .. З жахом я прокидаюся.

Попередня   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   Наступна

Дональд Калшед | Глава 5. Внесок сучасних юнгианских аналітиків | частина II | Глава 10. Принц Ліндворм і трансформація демонічного через жертву і вибір | Вступне слово до російського видання | Подяки | Внутрішній світ травми в його диявольській формі | Система самозбереження і аутоімунна реакція психіки | Еволюційна теорія походження Темної Самости | Місіс Y і чоловік з рушницею |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати