загрузка...
загрузка...
На головну

Вступне слово до російського видання

1. A) смисловий b) допоміжний с) дієслово-зв'язка d) модальний
  2. C) слово-замінник
  3. III.1. СЛОВО І ЙОГО ЗНАЧЕННЯ В МОВИ
  4. VIII. Слово як засіб апперцепції
  5. Блаженно Ти, Русское Слово, Ти Богом Росії Дано.
  6. У більшості випадків естрадному драматургу слід домагатися, щоб тема програми, її склад давали можливість органічного, смислового з'єднання двох відділень.
  7. Вступні слова і словосполучення

Мені дуже приємно, що російські колеги визнали мою книгу досить цікавою і корисною для публікації в Росії. Це дійсно щаслива можливість для мене, оскільки відповідає моєму давньому бажанням хоч в малому ступені посприяти кращому взаєморозумінню між людьми в Росії і Америці. Рухомий цим бажанням, у вересні 1988 року, в складі невеликої делегації психотерапевтів з США, я взяв участь у двотижневому "Круїз Миру" по Волзі на теплоході "Максим Горький". Ця поїздка була організована "Кросскарентс Інтернешнл" з Дейтона, Огайо, спільно з "Клубом подорожей" при Радянському Комітеті Миру. У поїздці брали участь як радянські, так і американські психотерапевти, які працювали з малими групами.

Метою цієї поїздки було зміцнення взаєморозуміння і подолання стереотипів (архетипових образів), які обидві сторони проектували один на одного через "залізну завісу", який тоді ще тільки починав розчинятися під впливом Перебудови. Користуючись мовою пропонованої зараз увазі читачів книги, можна сказати, що наші зусилля були спрямовані на те, щоб подолати травматичні наслідки "холодної війни" з її архаїчними захисними системами і відшукати "незруйновний особистісний дух", прихований за національними "системами самозбереження".

Я вважаю, що наші спроби мали значущі результати і що наша поїздка була досить успішною, хоча не думаю, що я тоді в достатній мірі розумів роль ранньої травми в констеллірованіі цих "систем" археті-пической захисту у внутрішньому світі, які робили зовнішній світ таким небезпечним. Крім зовнішньої дипломатії необхідно слідувати і дипломатії внутрішньої. Мої зусилля в наступні роки були зосереджені на психоаналітичному дослідженні внутрішнього світу травми і його впливу на міжособистісний світ пацієнта. Я сподіваюся, що мої відкриття посприяють і краще осозна-ванію в області зовнішніх дипломатичних відносин.

Під час нашого "Круїз Миру" мені довелося пережити незабутній досвід, який дав можливість відчути і зрозуміти на глибинному рівні колективну травму, пережиту радянськими людьми у Другій світовій війні, в тій війні, де Росія і США об'єдналися в боротьбі з гітлерівською агресією. На п'ятий день нашої подорожі ми пристали в знаменитому портовому місті Сталінграді, що носить нині назву Волгоград. Тут американські та радянські колеги здійснили паломництво до знаменитого меморіалу на підноситься над містом Мамаєвому кургані, який вінчається пам'ятником Матері-Батьківщини, благаючої в усі межі до своїх синів. На цьому пагорбі суворої взимку 1942 року героїчна Червона Армія протистояла більш 200 днів непереможному до того нацистському війську, борючись до останнього солдата. У цій битві загинули 900 000 російських і 1 100 000 німецьких солдатів, а місто Сталінград був перетворений на купу понівеченого металу і руїн, але нацисти так і не зуміли увійти в місто, а їх просуванню на схід був тут покладено край. Єдине живе дерево, що уціліло під час битви в прибережній частині міста, символізує перемогу життя над силами руйнування.

Коли ми вступили в відкриває меморіал великий темний прохід, висхідний по спіралі вгору, нас, всіх членів американської делегації, переповнили емоції. Наша галаслива і балакуча група абсолютно змінилася: в скорботному мовчанні проходили ми разом з радянськими колегами уздовж пам'ятного списку імен загиблих, навколо Вічного вогню, палаючого в центрі. В одну мить все стереотипи розтанули, і ми, американці і радянські люди, зустрілися на загальній для всіх священної основі нашої людяності і печалі. Думаючи про жахливих стражданнях героїчних людей цього міста, ми разом сумували про загублений - про минулих улюблених, про час, коли ми були об'єднані великою справою. Тут було перевершено нестерпне страждання (травма), і через все це було збережено незруйновний людський дух - цей Вічний вогонь, що горить в центрі будь-якої людини, що горів в центрі кожного з цих людей, які зібралися на спільне братерське справу захисту Вітчизни.

Я знаю, що травматичний досвід людей в Росії - колишньому Радянському Союзі - не завершився, та й ми в Америці, з усім нашим "матеріальним достатком", страждаємо від якогось духовного вакууму та інших аспектів травматичного руйнування. І тут і там - в обох суспільствах - ми бачимо все частішають розпад сімей, зростання алкоголізму і наркоманії, руйнування службовців об'єднанню людей общинних структур, які давали нам почуття безперервності і спрямованості. Незруйновністю людському духу на всій планеті загрожує наша сучасна індустріальна цивілізація. І все ж дух виживає, і, я вважаю, у нас є підстави для надії.

Для нашої спільної боротьби з подолання наслідків травми важливим мені видається пам'ятати, що травма викликається не тільки зовнішніми подіями. Психіка переводить зовнішню травму в самотравмірующую внутрішню "силу", яка спершу є захисною, але врешті-решт перетворюється на саморуйнується. Коли архетипічні захисту беруть верх над травмованою психікою, їх благі спочатку "зусилля" оберегти незруйновний особистісний дух перетворюють їх з "системи самозбереження" в "систему самознищення". На нижченаведених сторінках читач знайде моє порівняння цієї проліферації "захисту реакцією імунної системи на деякі віруси (ВІЛ та ін.), Я також кажу, що захисту, одного разу сформувалися," не піддаються навчанню ".

Сьогодні я вважаю, що ці колишні мої твердження були невірні. Архаїчні захисту безсумнівно "навчаються", інакше не були б можливі зміни в ході терапії ранньої травми. Життя людей змінюється, і травма день за днем ??поступово зцілюється, у міру того, як примітивні захисту пом'якшуються і розкриваються під захистом глибинно-психотерапевтичних відносин. Точніше було б сказати так: травматичні захисту відрізняються високою опірністю до змін - особливо до того, як буде встановлено довіру - і навіть цей опір слід розуміти як частину природних процесів психіки, спрямованих на самозбереження. У такій роботі - психотерапії ранньої травми - як ні в якій іншій, важливо розуміння і співчуття.

Я сподіваюся, що моя невелика книжка буде корисною і сприятиме подальшому вивченню цього важливого феномену - ранньої травми і вдосконалення методів її лікування.

* Біологічний термін, що означає розростання тканини шляхом новоутворення клітин (тут і далі підрядкові примітки належать редактору).

Donald Kalsched, Ph. D Ridge field Connecticut, January 4, 2001.

присвячується Робін

Попередня   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   Наступна

Дональд Калшед | Глава 5. Внесок сучасних юнгианских аналітиків | частина II | Внутрішній світ травми в його диявольській формі | Юнг і дисоціація | Клінічний приклад: людина з сокирою | Інтерпретація і теоретичний коментар | Система самозбереження і аутоімунна реакція психіки | Еволюційна теорія походження Темної Самости | Місіс Y і чоловік з рушницею |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати