Головна

Фаза 3: Починаємо досліджувати і заново долати травму

1. Дослідити на збіжність ряд
  2. Дослідити на збіжність ряд
  3. Хто отримує травму?
  4. відображаючи травму
  5. Трансформуючи культурну травму
  6. Трансформуючи соціальну травму.

Ця фаза часто поєднується з фазою 2 і є необхідною для отримання доступу до прихованої енергії травми, щоб вона могла бути повністю розряджена.

Ектер Ехсен вивчив деталі того, що відбувається з людиною до, під час і після травматичної події. Дуже важливо допомогти постраждалим згадати периферійні образи, почуття і відчуття, які вони пережили, а не тільки ті, які мають пряме відношення до події.

- Протягом будь-який з цих фаз майте на увазі, що потерпілі, кажучи про свої переживання, можуть стати схвильованими або збудженими. Їх дихання може змінитися і стати швидшим. Їх серцебиття може посилитися, або вони можуть спітніти. Якщо це станеться, то перестаньте говорити про переживання і сконцентруйте увагу на те, які відчуття вони відчувають в своєму тілі, такі як: «Я відчуваю біль в шиї» або «Я відчуваю біль у шлунку».

- Якщо ви не впевнені, запитайте їх, що вони відчувають.

- Коли потерпілі люди будуть виглядати спокійними і розслабленими, перейдіть до більш докладного звіту про переживання й відчуття. Можливо, вони відзначать деяку легку тряску і тремтіння. Уверьте їх, що це цілком природно. Вкажіть, що реакція активації зменшується, і що ви працюєте повільно, щоб підняти енергію і розрядити її. Цей процес відомий як титрация (titration) (вчинення одного маленького кроку за іншим).

Далі слідують приклади того, що може переживати на кожній стадії цього процесу, а також порядок проходження даних кроків.

До того, як відбулася подія:

- Дія - я вийшов з дому і сів у машину.

- Відчуття - я відчуваю, як мої руки повертають кермо, і моя голова повертається, щоб подивитися назад.

- Почуття - я відчуваю себе засмученим.

- Образ - я їду по швидкісному шосе і помічаю виїзд.

- Думка - я міг би повернути на нього, але я не зробив цього. (Спонукаєте потерпілого зробити цей поворот або скористатися цим виїздом. Це допоможе йому реорганізувати переживання і вивільнити травму, навіть якщо аварії сталася на самом деле).

- Дайте час для здійснення тілесної розрядки.

-

Після події:

А тепер перейдіть до деталей того, що сталося після самої події.

-Образ Або Спогад - я перебуваю в реанімації. Лікарі кажуть про мене: «У хлопця неприємності - не пощастило, бідоласі».

- Почуття - я відчуваю себе винуватим.

- Думка - якби я був уважний, я міг би все це го уникнути.

- Якщо потерпілий стає активованим, поверніться до цього, фокусуючи увагу на тілесних відчуттях до тих пір, поки енергія не розрядиться. Після того,
 як це станеться, ви можете м'яко повернути їх назад, до подробиць того, що сталося. Як я вже згадував раніше, після того, як відбудеться тремтіння і розрядка, у потерпілого з'явиться відчуття полегшення, тепла в кінцівках і здатність дихати глибше і повніше.

-

Безпосередньо перед подією:

Як тільки ви успішно пройдете всі деталі того, що відбувається до і після події, перейдіть до почуттів, відчуттів і образів, що належать до першого усвідомлення небезпеки, що насувається. Це може виглядати приблизно так:

- Образ - я пам'ятаю, як жовте крило автомобіля при рушило дуже близько до моєї машині зліва; я також бачу, що там був знак зупинки, але машина не зупинилася.

- Почуття - я був злий на те, що водій не звернув на це увагу.

- Відчуття - я відчував, як моя спина напружилася, коли я вчепився в кермо.

- Думка - могло бути раптове усвідомлення того, що: «О, Боже, це зараз станеться ... Я помру!»

Можливо, ви помітите, що після завершення розрядки образи події можуть змінитися.

Попередня   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   Наступна

Але це виглядає таким реальним! | Але я пишаюся тим, що вижив | мужність відчувати | І трохи допомоги від наших друзів | Трансформуючи соціальну травму. | Агресія у тварин | людська агресія | Чому люди вбивають, калічать і катують одне одного? | Трансформуючи культурну травму | Епілог або епітафія? |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати