Головна

різновиди травм

1. I. Різновиди членів синтагми
  2. автомобільна травма
  3. Аналіз травматизму на підприємстві за період 2005-2009 рр.
  4. АНАЛІЗ І ПРОФІЛАКТИКА ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ТА ВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ
  5. Архітектура IEEE 802. MAC і LLC, Різновиди протоколів LLC.
  6. Б. 1 Різновиди скельних грунтів
  7. Б.3 Різновиди мерзлих грунтів

Я був вражений тим, наскільки широкий спектр травматичних подій і реакцій, які мені довелося спостерігати за родом своєї діяльності. Деякі з них, наприклад, перенесені в дитинстві хірургічні операції, надають істотний вплив, але, мабуть, самою людиною згадуються як сприятливі. Ось що розповів мені один з моїх клієнтів про своє дитяче переживання у віці чотирьох років, яка вплинула на його подальший розвиток.

«Я боровся з велетнями в масках, які намагалися прив'язати мене до високого білому столу. У різкому і холодному світлі, який зліпив мені очі, я побачив чийсь силует, і цей хтось йшов до мене з чорною маскою в руці. У маски був жахливий запах, від нього я почав задихатися, але все ж продовжував боротися і після того, як її притиснули до мого обличчя. Намагаючись в розпачі закричати або хоча б відвернутися, я раптом полетів шкереберть по запаморочливому і чорному тунелю, повного галюцинацій, навідних на мене жах. Отямився я в сіро-зеленій кімнаті, відчуваючи себе абсолютно спустошеним. Якщо не брати до уваги жахливого болю в горлі, я, здавалося, був у повному порядку. Але це було не так.

Я відчував себе забутим і дуже самотнім, як ніби-то мене зрадили. Мені сказали лише те, що я можу отримати своє улюблене морозиво, а мої батьки скоро прийдуть до мене. Після цієї операції у мене зникло відчуття, що світ, в якому я живу - зрозумілий і безпечний, і у мене завжди є можливість у відповідь дії. Мене з'їдає відчуття сорому і безпорадності, і я відчував себе поганим »[раціональний мозок передбачає, що він повинен бути поганим, якщо заслужив таке покарання]. Багато років після цього жахливого переживання я боявся лягати спати, а іноді прокидався серед ночі. Важко дихаючи, занадто наляканий і присоромлений, щоб закричати, я лежав у повній самоті, боячись задихнутися до смерті.

Коли я досяг віку шести або семи років, стресова обстановка в нашій родині і тиск в школі посилили мої симптоми. Мене послали на прийом до шкільного психіатра. Найбільше цю жінку хвилювала кудлата, брудно-біла іграшкова собака, яку я брав з собою в ліжко, щоб заснути. Причина моєї тривоги і надмірної сором'язливості залишилася нерозкритою. Доктор стала лякати мене ще більше, кажучи про те, скільки проблем і труднощів доставить мені прихильність до моєї м'якій іграшці, коли я виросту. Повинен зізнатися, ця терапія «спрацювала» (я викинув ту собаку). Однак мої симптоми нікуди не зникли, вони розвинулися в хронічні напади тривоги, часті болі в шлунку і інші «психосоматичні» проблеми, які тривали у мене зі старших класів і до самої аспірантури ».

Багато подій можуть викликати травматичні реакції пізніше протягом життя, в залежності від того, як ці події спочатку переживались людиною. Ось кілька прикладів найбільш поширених подій, згодом викликали травматичні реакції:

- Ембріональна травма (внутрішньоматкова);

- Родова травма;

- Втрата одного з батьків або членів сім'ї;

- Хвороба, висока температура, випадкове отруєння;

- Фізичні ушкодження, включаючи падіння і аварії;

- Сексуальне, фізичне та емоційне насильство, включаючи надмірне зневага або побиття; залишення дитини.

- Свідоцтво чиєїсь жорстокості;

- Стихійні лиха, такі, як землетруси, пожежі і повені;

- Певні медичні та стоматологічні процедури;

- Хірургічні операції, зокрема - тонзилектомії із застосуванням ефіру; операції при вушних захворюваннях і так званому «затуманеному зорі»;

- Анестезія;

- Тривала нерухомість; гіпс або шина на нозі або торсі у маленької дитини в результаті різних причин (при «клишоногих» ногах або сколіозі).

Той факт, що госпіталізація і медичні процедури зазвичай призводять до травми, викликає подив у багатьох людей. Травматичні наслідки тривалої нерухомості і особливо операцій, часто бувають дуже важкими і тривалими. Незважаючи на те, що людина може визнавати необхідність цієї операції, і що він знаходиться без свідомості в той момент, коли хірург розрізає його плоть, м'язи і кістки, його тіло все одно реєструє це, як загрожує життю подія. На «клітинному рівні» тіло усвідомлює, що перенесло рану, якої достатньо для того, щоб піддати його смертельної небезпеки. Розумом своїм ми можемо вірити в операцію, але на примітивному рівні наші тіла в неї не вірять. У всьому, що пов'язано з травмою, інстинктивне сприйняття нашої нервової системи має більше значення - набагато більше. Це біологічне явище і є основною причиною того, що хірургічне втручання так часто викликає посттравматичних реакцію.

У «звичайної» в.історії, надрукованій в липневому випуску журналу «Рідерз Дайджест» від 1993 року, під назвою - «Не все в порядку», батько описує «легку» операцію на колінної чашечки свого сина Роббі:

«Доктор сказав мені, що все добре. Коліно, дійсно, було в повному порядку, але не все гаразд було з самим хлопчиком, який прокидався від кошмарних сновидінь, викликаних ліками, і метався по лікарняному ліжку - це милий хлопчик, який нікому і ніколи не заподіяв шкоди, дивився крізь пелену туману анестезії очима дикої тварини, бив медсестру, кричав: «А я живий?», і змушував мене схопити його за руки ... Він дивився мені прямо в очі і не впізнавав мене ».

Хлопчика забрали додому, але страх не покинув його. Він продовжував прокидатися, судорожно «намагаючись викликати блювоту; і я [його батько] божеволів, намагаючись допомогти йому, і для цього я робив те, що робили б і ви, якби жили в провінції Сполучених Штатів - купував дитині іграшку, щоб самому відчувати себе краще ».

Мільйони батьків живуть з відчуттям повної безпорадності, не в змозі зрозуміти ті драматичні (або ледь вловимі) зміни, які відбулися в поведінці їх дітей в результаті широкого ряду травматичних подій. У четвертій частині цієї книги ми поговоримо про те, як можна запобігти подібним реакції, як у дітей, так і у дорослих.

Насправді все в житті взаємопов'язано. Всі люди неминуче потрапляють в мережу тісних взаємин, скріплені єдиною ниткою спільної долі. Все, що безпосередньо зачіпає одну людину, побічно зачіпає і всіх інших. Я ніколи не зможу бути тим, ким я повинен бути, поки ви не будете тим, ким повинні, а ви ніколи не зможете стати тим, ким повинні, поки я не стану тим, ким я повинен стати. Така структура взаємозв'язків реальному житті.

- Преподобний Мартин Лютер Кінг - молодший.

Попередня   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   Наступна

Чаучілла, Каліфорнія | таємниця травми | Пробудження тигра: перші проблиски | Рани, які можуть зцілювати | Травма - це не хвороба, а нездоров'я | Травма - це не довічний вирок | Цей дивний новий світ | Травма! | Незнання може пошкодити нам | Світ травмовану людину |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати