Головна

Тема 5. тарифного регулювання міжнародній торгівлі

  1. I. Корпоративні конфлікти, їх запобігання та врегулювання
  2. Адаптація міжнародної реклами до місцевих національних умов
  3. Адміністративні формальності при міжнародній аеронавігації
  4. Антимонопольне законодавство і державне регулювання економіки. ринкова влада
  5. Антимонопольне регулювання
  6. Антимонопольне регулювання
  7. Антимонопольне регулювання в зарубіжних країнах

На розі, під шатром квітучої липи, обдало мене буйним пахощами. Туманні громади піднімалися по нічному небу, і коли поглинений був останній зоряний просвіт, сліпий вітер, закривши обличчя рукавами, низько пронісся уздовж спорожнілій вулиці. У тьмяною темряві, над залізним віконницею перукарні, маятником заходив висячий щит, золоте блюдо.

Повернувшись додому, я застав вітер вже в кімнаті - він ляснув віконною рамою і поспішно відлинув, коли я причинив за собою двері. Внизу, під вікном, був глибокий двір, де днем ??сяяли, крізь кущі бузку, сорочки, розп'яті на світлих мотузках, і звідки злітали часом, сумним гавкотом, голоси, - лахмітників, закупателей порожніх пляшок, ні-ні - розридається покалічена скрипка; і одного разу прийшла огрядна білява жінка, стала посеред двору, та так добре заспівала, що з усіх вікон звісилися покоївки, нахилилися голі шиї, - і потім, коли жінка скінчила співати, стало надзвичайно тихо, - тільки в коридорі схлипувала і сякатися неохайна вдова, у якій я знімав кімнату.

А тепер там внизу набухала задушлива імла, - але ось сліпий вітер, що безпорадно сповз в глибину, знову потягнувся вгору, - і раптом - прозрів, злетів, і в бурштинових провалах в чорній стіні навпроти заметушилися тіні рук, волосся, ловили відлітають рами, дзвінко і міцно замикали вікна. Вікна погасли. І негайно ж в темно-бузковому небі рушила, покотилася глуха купа, віддалений грім. І стало тихо, як тоді, коли замовкла злиденна, притиснувши руки до повної грудей.

У цій тиші я заснув, ослабшавши від щастя, про який писати не вмію, - і сон мій був сповнений тобою.

Прокинувся я від того, що ніч руйнувалася. Дике, бліде сяйво літало по небу, як швидкий відсвіт велетенських спиць. Гуркіт за гуркотом ламав небо. Широко і шумно йшов дощ.

Мене сп'янили ці синюваті здригання, легкий і гострий холод. Я став у мокрого підвіконня, вдихаючи неземної повітря, від якого серце дзвеніло, як скло.

Все ближче, все великолепнее гриміла по хмарах колісниця пророка. Світлом божевілля, пронизливих бачень осяяний був нічний світ, залізні схили дахів, що біжать кущі бузку. Громовержець, сивий велетень, з бурхливою бородою, закинутий вітром за плече, в сліпучому, летучому вбранні, стояв, подавшись назад, на вогненній колісниці і напруженими руками стримував гігантських коней своїх: ворона масть, гриви - фіолетовий пожежа. Вони понесли, вони бризкали тріскучої іскристої піною, колісниця кренилася, марно рвав віжки розгублений пророк. Обличчя його було спотворене вітром і напругою, вихор, відкинувши складки, оголив могутнє коліно, - а коні, змахуючи палаючими гривами, летіли - все буйственной - вниз по хмарах, вниз. Ось громовим пошепки промчали вони по блискучою даху, колісницю торохнуло, захитався Ілля, - і коні, збожеволівши від дотику земного металу, знову вспрянулі. Пророк був скинутий. Одне колесо забило. Я бачив зі свого вікна, як покотився вниз по даху вогненний обід і, похитнулась на краю, стрибнув у сутінки. А коні, тягнучи за собою перекинуту, стрибає колісницю, вже летіли по Вишнім хмарам, гул змовкав, і ось грозовий вогонь зник в лілових безоднях.

Громовержець, що загинув на дах, грізно встав, плесніци його заковзали, він ногою пробив слухове віконце, зойкнув, широким рухом руки втримався за трубу. Повільно повертаючи потемніло обличчя, він щось шукав очима - вірно, колесо, зіскочив із золотою осі. Потім глянув угору, вчепившись пальцями в розпатлану бороду, сердито похитав головою - це траплялося, ймовірно, не вперше - і, накульгуючи, став обережно спускатися.

Відірвавшись від вікна, поспішаючи і хвилюючись, я накинув халат і втік крутими сходами прямо у двір. Гроза відлетіла, але ще дихав дощ. Схід дивно бліднув. Двір, що зверху здавався налитим густим мороком, був насправді сповнений тонким тане туманом. Посередині, на тьмяному від вогкості газоні, стояв сутулий, худий старий в мокрому рясі і бурмотів щось, поглядаючи на всі боки. Помітивши мене, він сердито моргнув:

- Ти, Єлисей?

Я вклонився. Пророк клацнув мовою, потираючи долонею смагляву лисину.

- Колесо втратив. Відшукай-ка.

Дощ припинився. Над дахами палали величезні хмари. Кругом в синюватому, сонному повітрі плавали кущі, паркан, блискуча собача будка. Довго нишпорили ми по кутах, - старий кректав, підхоплював важкий поділ, тьопав тупими сандалями по калюжах, і з кінчика великого костистих носа звисала світла крапля. Відсунувши низьку гілку бузку, я помітив на купі сміттю, серед битого скла, тонке залізне колесо, - мабуть, від дитячої коляски. Старий жарко дихнув над самим моїм вухом і, поспішно, навіть грубувато відсторонивши мене, схопив і підняв іржавий коло. Радісно підморгнув мені:

- Ось куди зайшло ...

Потім на мене втупився, зсунувши сиві брови, і, ніби щось згадавши, переконливо сказав:

- Відвернися, Єлисей.

Я послухався. Навіть примружився. Постояв так з хвилину і довше не витримав ...

Порожній двір. Тільки стара кудлатий пес з поседелой мордою витягнулася з буди і, як людина, дивилася вгору переляканими карими очима. Я підняв голову. Ілля дерся вгору по даху, і залізний обід поблискував у нього за спиною. Над чорними трубами помаранчевої кучерявою горою стояло заграва хмара, за ним другий, третій. Ми дивилися разом з притихлої собакою, як пророк, піднявшись до гребеня даху, спокійно і неквапливо перебрався на хмару і став лізти вгору, важко ступаючи по пухкому вогню.

Сонце стрельнуло в його колесо, і воно відразу стало золотим, величезним, - та й сам Ілля здавався тепер одягненим в полум'я, зливаючись з тієї райського хмарою, по якій він йшов все вище, все вище, поки не зник в палаючому повітряному ущелині.

Тільки тоді хрипким ранковим гавкотом залився старий пес і хлинула брижі по яскравою гладі дощової калюжі; від легкого вітру колихнулася яскраво-червона герань на балконах, прокинулися два-три вікна, і в промоклих картатих туфлях, в бляклому халаті я вибіг на вулицю і, наздоганяючи перший, сонний трамвай, запинаючи підлоги на бігу, все сміявся, уявляючи, як зараз прийду до тобі і буду розповідати про нічному повітряному катастрофі, про старому, сердитому пророка, що впав до мене у двір.

(В. Набоков)

Тема ХV.
 Практика створення власного тексту,
 відповідає умовам мовного спілкування - 8 годин

Завдання 117. Запишіть діалог між Вами і Вашими батьками на тему: «Куди ви підете вчитися або працювати після закінчення школи?»

Аргументовано відповідайте на репліки Ваших співрозмовників, включіть в діалог елементи гумору.

¦ Завдання 118. Напишіть фантастичне або гумористичне заяву, акт, довідку, дотримуючись загальні правила складання ділових паперів і їх оформлення.

¦ Завдання 119. Напишіть публіцистичний текст «Я протестую ...», дотримуйтеся вимог до жанрів публіцистичного стилю.

¦ Завдання 120. Кожна людина, відкриваючи для себе світ, обов'язково вигадує «свій велосипед». Напишіть науковий звіт про Ваших особистих відкриттях. Пам'ятайте про мовні і мовних особливостях наукового тексту.

Завдання 121. Можливо, ви пишіть вірші, розповіді, байки, казки. Обговоріть з товаришами ваші перші літературні спроби. Але можливо діяльність літератора Вас не приваблює, тоді проведіть аналіз художніх текстів сучасних поетів і прозаїків (за вибором).

¦ Завдання 122. Напишіть лінгвістичну казку. Тему виберіть самостійно.

Завдання 123. Проаналізуйте опубліковані лінгвістичні казки (наприклад, Ф. Кривіна). Напишіть про них відгук.

¦ Завдання 124. Згадайте про прохання автора (див. Стор.3). Напишіть текст-міркування «Мовні ідеали російської нації і сучасний мовної свавілля. Як боротися з останнім? »

Завдання 125. Зіставте кілька текстів з різними точками зору на проблему «Мовні ідеали російської нації і сучасний мовної свавілля ...». Відредагуйте один з текстів товариша. Обговоріть. Аргументуйте свої зауваження. Пам'ятайте про коректність і мовної етики в аналізі чужого твору.

зміст

Введення: вчимося вчитися ... ...

Тема I Мовне спілкування і мовленнєвий вплив ...

Тема II Мова і мова. Основні види мовленнєвої діяльності.

Мовна поведінка, мовна етика, мовний етикет ...

Тема III Текст як результат мовленнєвої деятельности...

Тема IV. Культура мовного спілкування. Норми української літературної мови ... ...

Тема V. Усний російський текст. Загальна характеристика...

Тема VI. Письмовий російський текст як відображення національного життя і культури в минулому і сьогоденні, як засіб збереження вічних цінностей людства. Жанри текстів ...

ТемаVII. Література як вид мистецтва. Художній текст: поетичний, прозаїчний, драматичний ...

Тема VIII. Монологічні і діалогічні форми мови: бесіда, суперечка (полеміка), дискусія, публічний виступ ...

Тема IX Вторинний текст ... ..

Тема X Мовний вплив у спілкуванні ...

Тема XI Навчання красномовству. Ораторська мова Пологи і види ораторської мови. ... ...

Тема XII Правила російського красномовства. Композиція публічного виступу ... ...

Тема XIII Лінгвістична допитливість, любов до вітчизняного мови як складові культуру мовного спілкування ...

Тема XIV Практикум: Аналіз зразків російських текстів різних стилів і жанрів. ... ...

Тема XV Практика створення власного тексту, що відповідає умовам мовного спілкування ... ...


[1] Вправа ... 104 і ін. Можуть виконуватися на текстах публічних виступів, відібраних викладачем з сучасних газет і журналів з урахуванням інтересів учня. Текст публічного виступу для аналізу учнем учнів вибирається самостійно або за варіантами, запропонованими викладачем

клас

 Автор, укладач  Назва підручника  Необходімиепособія кучебніку  Роки видання, придатні для використан-ня  видавництво
 Коровіна В. Я., Коровін В. І., Журавльов В. П. та ін.  Література. Підручник-хрестоматія. Ч. 1, 2.    2008-2011  Просвітництво
 Бархударов С. Г., Крючков С. Є. і ін.  Російська мова.    2008-2011  Просвітництво
 Биболетова М. З. та ін. (9г) Гроза О. Л. І ін. (Вновьпрібившіе з 5 кл.)  Підручник англійскогоязика для 9 кл. «Enjoy English» NewMillenniumУчебнік для 9 кл  Робоча тетрадь.кн. для читання.  2007--2011  титул
 Мордкович А. Г., Семенов П. В.  Алгебра. Ч.1, 2.    2008-2011  Мнемозина
 Атанасян Л. С. та ін.  Геометрія (7-9)    2008-2011  Просвітництво
 Данилов А. А., Косулина Л. Г., Брандт М. Ю.  Історія Россіі.XX століття.    2008-2011  Просвітництво
 Алексашкина Л. Н.  Загальна історія.Новейшая історія.    2008-2011  Мнемозина
 Боголюбов Л. Н., Матвєєв А. І., Жильцова Є. І. та ін.  Суспільствознавство.    2008-2011  Просвітництво
 Домогацких Е. М., Олексіївський Н. І., Клюєв М. М.  Географія. Населення і господарство Росії  Атлас, контр. карти  2010 -2011  Російське слово
 Перишкін А. В., Гутник Е. М.  фізика    2007-2011  Дрофа
 Кузнєцова Н. Є., Титова І. М., Гара Н. Н., Жегін А. Ю.  хімія    2008-2011  Вентана-Граф
 Мамонтов С.Г., Захаров В. Б., Сонін Н.І., Агафонова І. Б.  Біологія. Загальні закономірності. 9 кл.    2007-2011  Дрофа
 Семакін І. Г., заставне Л. А., Русаков С. В. та ін.  Інформатика та ІКТ. Підручник для 9 кл.    2008-2011  БІНОМ
   Другий иностран. язикФранцузскій.Селіванова Н. А., Шашуріна А. Ю.  Французька мова. Підручник з французької мови як другої іноземної мови.    2007-2011  Просвітництво
 Фролов М. П., Литвинов О. М., Смирнов А. Т. / Под ред. Воробйова Ю. Л.  Основи безпеки життєдіяльності    2007-2011  АСТ, Астрель

Тема 5. тарифного регулювання міжнародній торгівлі.

Питання теми:

1. Зовнішньоторговельна політика держави: сутність та основні види.

2. Характеристика митно-тарифних методів регулювання міжнародної торгівлі.

3. Ефекти і ефективність методів тарифного регулювання.

Цілі і завдання вивчення теми:

Цілі вивчення теми:

1. Формування уявлень про сутність і видах зовнішньоторговельної політики держави.

2. Аналіз причин введення зовнішніх тарифів в малій і великій країні.

3. Формування знань про методики встановлення рівня митних зборів.

4. Формування знань про ефективність тарифних методів регулювання міжнародної торгівлі.

Завдання вивчення теми:

1. Формування уявлень про зовнішньоторговельній політиці держави.

2. Формування уявлень про митні тарифи і їх сутність і структуру.

3. Виявлення ролі митних тарифів в захисті національної промисловості.

4. Формування знань про митні збори в неокласичної концепції.

В результаті вивчення теми Ви повинні знати:

? основні види мита і митних тарифів;

? методики встановлення рівня митних зборів;

? принципи встановлення мит;

? ефекти від введення тарифів в малій і великій країні.

Вивчивши цю тему, Ви повинні вміти:

- Користуватися різними методиками встановлення рівня митних зборів у світовій торгівлі;

- Давати порівняльну характеристику мит і митних тарифів;

- Визначати роль митних тарифів у захисті національної економіки;

- Користуватися різними товарними класифікаторами;

- Аналізувати позитивні і негативні наслідки підвищення або зниження митних зборів.

Вивчивши цю тему, Ви придбаєте навички:

O оцінки вигод і недоліків встановлення мит в міжнародній торгівлі;

O використання різних методик встановлення рівня митних зборів;

O оцінки позитивних і негативних наслідків введення митних тарифів різними країнами, які беруть участь у світовій торгівлі.

При вивченні теми Вам необхідно акцентувати увагу на наступних поняттях:

- мито;

- Митний тариф;

- Преференційні мита;

- Відповідні мита;

- Компенсаційні мита;

- Антидемпінгові мита;

- Товарні класифікатори;

- Методи тарифного регулювання.

- Тарифна політика.



1   2   3   4   5   6

Питання 2. Характеристика митно-тарифних методів регулювання міжнародної торгівлі. | Фомічов В. І. Міжнародна торгівля: Підручник; 2-е изд., Перераб. і доп. - М .: 2005. - Глава 5. | Підготуйте текст для виступу на семінарі, якщо необхідно, попередньо узгодьте з викладачем. | Шведська загроза ». |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати