Головна

Інформаційна довідка.

1. S.1. ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ТОРГІВЛІ
  2. V. Інформаційна стадія
  3. WORLD-WIDE-WEB (Всесвітня інформаційна мережа)
  4. У сучасному світі «править» інформаційна техніка, якої людина все більше передає «виробничі функції мозку».
  5. Глава 10. Інформаційна підтримка праці медичних працівників. Електронні версії первинної медичної документації. Електронний підпис лікаря
  6. Значення і завдання аналізу використання трудових ресурсів підприємства. Інформаційна база аналізу
  7. Таінформаційний СТРУКТУРА НЕРВОВИХ ПРОЦЕСІВ

Цілі спілкування:

- Інформаційна - донести свою інформацію до співрозмовника і отримати підтвердження, що вона отримана.

- Предметна - що-небудь отримати, дізнатися, змінити в поведінці співрозмовника.

- Комунікативна - сформувати певні відносини зі співрозмовником. Можна виділити такі різновиди комунікативних цілей: встановити контакт, розвинути контакт, підтримати контакт, відновити контакт, завершити контакт. Комунікативні цілі переслідують такі мовні формули як вітання, поздоровлення, співчуття, прощання, комплімент і т.д.

Завдання 71.Прочитайте прислів'я і приказки, які в них укладені правила спілкування?

Знай більш, так говори мене.

Слово срібло, мовчання золото.

Умій пожартувати, вмій і перестати.

Шумом права не бути.

Мало кажучи, більше почуєш.

У багатослівності не без пустослів'я.

Завдання 72. Існують п'ять способів мовного впливу: доведення, переконання, вмовляння, навіювання, примус. Які з них є цивілізованими? Виберіть одну із запропонованих тем і складіть варіанти текстів, використовуючи в кожному з них один спосіб мовної дії:

«Це місце найкраще на Землі»;

«Сама потрібна професія в світі»;

«Велика особистість в російській історії».

Інформаційна довідка.

Мовний вплив - це вплив на людину за допомогою мови з метою спонукати його свідомо прийняти нашу точку зору, свідомо прийняти рішення про якій-небудь дії і т.д.

Завдання 73. У книзі Д. Карнегі «Як здобувати друзів і впливати на людей» автор виділяє шість способів викликати прихильність до себе людей:

Правило 1: Проявляйте щирий інтерес до інших людей. Правило 2: Посміхайтеся! Правило 3: Пам'ятайте, що для людини звук його імені є самим солодким і найважливішим звуком людської мови. Правило 4: Будьте гарним слухачем. Заохочуйте інших розповідати вам про себе. Правило 5: Ведіть розмову в колі інтересів вашого співрозмовника. Правило 6: Давайте людям відчути їх значущість і робіть це щиро. Один із способів Д. Карнегі коментує так: Якщо ми хочемо завести друзів, давайте будемо робити для цього що-небудь, що вимагає від нас нашого часу, енергії, безкорисливих почуттів і уважності до інших. Ось уже багато років, як я взяв собі за правило дізнаватися дні народження моїх друзів. Як? Хоча я сам ні крапельки не вірю в астрологію, проте заводжу розмову про те, чи вірить мій співрозмовник в те, що дата його народження впливає на характер і обставини життя. Потім прошу назвати мені місяць і день його народження. Якщо він скаже, наприклад, 24 листопада, я починаю повторювати про себе: «24 листопада», «24 листопада». Як тільки він відвернеться, я записую його ім'я і день народження, а пізніше вношу ці дані в свою книгу днів народження. На початку кожного року я відзначаю ці дні в своєму календарі, щоб вони траплялися мені на очі автоматично. Коли підходить черговий день народження, посилаю лист або телеграму. Який це має успіх! Часто я опиняюся єдиною людиною на землі, який згадав про іменинника. Якщо ми хочемо завести друзів, давайте будемо при зустрічах з людьми привітні та щирі. Коли вам хтось телефонує, користуйтеся цим психологічним правилом. Говоріть «алло» тоном, що виражає радість з приводу того, що вам подзвонили. Згадаймо про це завтра, коли будемо відповідати на телефонний дзвінок. Який це спосіб? Придумайте мовні ситуації, які ілюстрували б інші способи.

завдання 74. Прочитайте публічний виступ І. С. Тургенєва. Які словесні форми впливу використовує автор?

Попередня   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   Наступна

Заумний мову, заумь. | Вільний мову. | Самоаналіз. Чи потрібен він? 1 сторінка | Самоаналіз. Чи потрібен він? 2 сторінка | Самоаналіз. Чи потрібен він? 3 сторінка | Самоаналіз. Чи потрібен він? 4 сторінка | Юнкер Л. Г. Гусарського Полка Лермантов. | Людина повинна бути інтелігентний! | Відповідальність скликають за собою | Завдання 57. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати