На головну

А. Я. Головіна

1. А. Я. Головіна
  2. А. Я. Головіна

Москва, 29-го серпня 1926 року

29 серпня 1926

Дорогий Олександр Якович.

Вибачте, що я затримав лист. Але це сталося через те, що я тільки що повернувся в Москву після відпустки, і то не зовсім, а лише на кілька днів, щоб знову поїхати для закінчення свого лікування перед сезоном. Незважаючи на те, що я поспішаю зараз, я не можу відмовити собі в величезному задоволенні дати результат накопичилася за цей час захоплення з приводу надісланих Вами чудових ескізів. Серед сучасної жахливої ??прози розглядання їх є істинною радістю, за яку я Вас щиро дякую.

Тепер переходжу до головним поточним справам.

1. Забарвлення костюмів. Днями до вас приїде Греміславскій і розповість Вам про становище цієї справи. Він, мабуть, з Вашої згоди списався з Григор'євим (здається, так його прізвище). Якщо це Вас не задовольнить і знайдеться фізична можливість надсилати костюми для забарвлення Вашому фарбаря Сальнікову, ми нічого не маємо проти, так як сильно хочемо Вашого повного задоволення в Вашому великому творчості.

2. Ви мріяли про те, щоб декорації робилися б під наглядом М. П. Зандіна 1. Ми нічого не маємо проти, так точно як і Ваш величезний шанувальник Іван Якович Греміславскій, який згоден працювати спільно з ним.

3. Шиття костюмів. Ми робили проби шиття чорнових костюмів звичайними кравцями та кравчинями. Ця проба з'ясувала з великою очевидністю, що ці люди аромату Вашого таланту передати не зможуть. Нам нічого не залишалося робити, як звернутися до тієї особи, яку ми вважаємо в Москві єдино художньо чуйним для роботи з Вашими ескізами. Цією людиною виявилася Ламанова2. Ймовірно, Ви думаєте, що вона звичайна кравчиня, яка кожній сучасній костюму надає модний фасон. Ламанова велика художниця, яка, побачивши Ваші ескізи, спалахнула справжнім артистичним горінням. Вона для кожного костюма власними руками буде шукати не шаблонних і модних, а індивідуальних прийомів шиття. Іншого виходу ми не бачимо, навіть якби в Ленінграді виявилася така майстерня, яка взялася б за справу. Тому що немислима річ - шити костюми в Ленінграді на акторів, які знаходяться в Москві. Подробиці у цій справі і характеристику Ламанова Вам розповість Греміславскій.

4. Портал. Сталося якесь непорозуміння. Ні про яке бідному порталі я не заїкався, і вся ця частина як в самому порталі, так і в самій декорації, за винятком планування і режисерських зауважень, які вже Вам повідомлені - все інше знаходиться у веденні Вашої художньої компетенції 3.

5. Спробую розповісти, як мені малюється весь акт, звичайно, в найзагальніших рисах, без послідовної зв'язку сцен.

Фаншетта шукає Керубіно. Вона крадеться по якимось алеях, Боскет. Публіка бачить, як вона йде по авансцені поворотного круга. Вона проходить одну частину декорацій і впирається в якусь сторону павільйону, скажімо, ліву. Бачить Фігаро і ховається в альтанці. Фігаро біжить за нею. Знову публіка бачить його біг, але він не йде за куліси, тому що йому назустріч крутиться коло. Він пробігає по балконах якихось круглих альтанок і в напівобернувшись декорації кола, прийшовши на праву сторону в альтанку, бачить перед собою компанію: Базиліо, Бартоло, і веде з ними сцену. Скоро з-за альтанки, по авансцені, крадуться графиня і Сюзанна. А за ними - Керубіно. Фігаро ховається і згодом біжить за ними. Дві пустунка-жінки прокрадається повз тієї частини декорації, звідки щойно пішли Бартоло і компанія. Коло обертається далі. Вони пройшли ще повз якихось сходів другий альтанки і опинилися в якомусь затишному боскет, де призначено побачення. Цей боскет влаштований так, що в щілини з усіх боків, а може бути, навіть і зверху, з-за дерев, все ревнують можуть підглядати відбувається в ньому несподіване побачення з Керубіно. Граф не витримав, помчав за Керубіно. Йде біганина по різних закутках складної декорації. Коло обертається і знову потрапляє до першої альтанці. Тут відбуваються всі інші сцени до фіналу, т. Е. До водевілю.

До моменту водевілю поступово у всіх кутах складної круглої декорації зароджувалися музика і спів, запалювалися подекуди ілюмінації. До початку водевілю у всіх кутах саду і палацу звучить музика і спів. Вона буде написана з старовинних мелодій, і змішуються звуки з різних місць саду становитимуть музичну гармонію4. Йде весільний кортеж з факельцугом простого народу, який врешті-решт заполонить собою весь сад, витіснивши знати. Цей факельцуг в своєму ході по обертається колі проходить всі колишні закутки декорації. У кожному з цих закутків декорації вони зустрічають окремих дійових осіб: Базиліо, графа і графиню, Керубіно і т. Д. При зустрічі їм співаються куплети і вірші, з яких складається водевіль. До самого фіналу кортеж і всі дійові особи доходять до головного майданчика, на якій зосереджені всі танці, де горять Шкаліков, де б'є фонтан. Тут відбуваються фінальні спів і танці і закінчується водевіль і п'єса.

Важко детально описати те, що Вас цікавить. Тому нехай І. Я. Греміславскій пояснить те, що неясно.

6. Знаючи, що цю п'єсу (Вам в пику) ставлять в Ленінграді, я дуже просив би Вас зберігати у великій таємниці як описані мною зараз сцени, так і принцип самої постановки, що йде від народу, від весілля покоївки в кухні, а не, як зазвичай, в парадних кімнатах5.

7. Нам дуже важко перекладати Вам гроші через банк, так як думаємо, що це пов'язано з великими клопотами для Вас. Тому з подавцем цього ми посилаємо ще 500 рублів. Вибачте, що поки не можемо послати Вам велику суму, так як Вам відомо, що сучасний театр в літню пору, до початку сезону, - жебрак. Такі умови комуни.

Сердечно люблячий Вас і захоплюється Вами

К. Станіславський

Попередня   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   Наступна

Ф. Жемье | І. І. Титову | А. Я. Головіна | Колективу Московського Художнього Театру | З листа до Р. К. Таманцева | Н. А. Семашко | З листа до Ф. Д. Остроградскому | В. С. Алексєєву | В. В. Лузького | Оперної студії імені К. С. Станіславського |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати