Головна

В. В. Лузького

1. В. В. Лузького
  2. В. В. Лузького
  3. В. В. Лузького
  4. В. В. Лузького
  5. В. В. Лузького
  6. В. В. Лузького

вересень - жовтень (до 19-го) тисячу дев'ятсот двадцять чотири

Москва

Дорогий Василь Васильович!

З огляду на лихоліття і необхідності єдиної влади, для порятунку театру, я обіцяв на цей рік беззаперечно підкорятися волі диктатора Володимира Івановича1 і тому, якщо треба грати для справи, - я буду грати. Не важливо - хочеться мені чи ні. Треба. При цьому, також заради користі справи, зрозумієте всі мої заняття. Чи зможу я все виконати сумлінно або дещо тільки буде значитися на моїй відповідальності без можливості його виконання. Я сам поки що не дуже добре уявляю всієї суми моєї роботи, складеної разом:

1) Як актор, мені належить грати - а) Шуйський, б) засланні, в) Кавалер, г) Соната (?), д) Крутицький, е) граф Любін 2.

З'явилося нове ускладнення, завдяки моїм років: я не зможу в дні гри вести репетиції (це, очевидно, від старості. У мене робиться щось на зразок астми).

2) Відновлення, як режисер - А) "Синій птах", б) "Трактирщица", в) "Горе від розуму" (частково), г) "Провінціалка".

При цьому репетірованія ролей Фамусова, Кавалера, Сатіна, Крутицького, Любина.

3) Ставити заново всю школу3, т. е. виробляти програму, перевірити всіх педагогів і манери викладання, змовитися з ними. Самому давати уроки з читання, ритму, вправам і самопочуттю під музику, фонетиці, графіці та ін.

Налагодити і прорежіссіровать уривки і учнівські вистави; налагодити клас народних сцен і самі вистави народних сцен перетворити в клас.

4) Налагодити студію4 - Репертуар, керувати спектаклями, влаштувати якісь класи для студійців за ритмом, фонетиці, графіці (вони вимагають).

5) Налагодити Оперну студію, яка тепер є не тільки примхою і лабораторією, як в попередні роки, але і нагальною потребою, щоб не втратити будинку і, може бути, квартири.

6) Особисто моя справа для добування доларів для Ігоря - написати дві книжки для Америки: одна - подорож, а інша - педагогічний роман 5.

Я ще не дуже ясно розбираюся в цій купі справ. Не вийшло б багато лише на папері. Допоможіть розібратись. Може бути, краще завчасно взяти до уваги час і можливості і сказати собі - ось це встигну, а це буде стояти, затягувати роботу інших. Іншими словами: Станіславський потрібен як актор - значить, він не може бути завідувачем того-то, або навпаки. Повторюю, я ні від чого не відмовляюся, аби не було номінально. Це зіпсує загальний настрій, яке начебто починає налагоджуватися.

Переходячи, зокрема, до "Шинкарка", треба зізнатися, що не хочеться звертатися до Першої студії за актрисою Пижової. Тим більше що вона недобре пішла від старих. Тепер, незважаючи на її погане ставлення (не до мене - навпаки, до мене вона дуже добре ставиться), театр тягнеться до неї за допомогою. Чи немає у нас своїх Мірандоліну, яких хто-небудь узявся б приготувати. Молчанова (?), Бакланова (?). Чи можна бути впевненим, що остання не поведеться в нашій групі такий же "господинею", якою вона є в К. О. Це було б важко на старості років. Займатися з нею роллю я б не взявся, так як все одно вона б працювала з Немировичем (це природно). Раз що він цікавиться цією роботою з нею, може бути, він її б і приготував 6. Вишневському хочеться дати роботу, але, по правді кажучи, для графа він здорово застарів (як і я). На Фабриці треба вибрати з Ліванова, Малолеткова (граф - Завадський?). Актриси - Кніппер і ... Андровська або Алеева. Правда, роботи буде з п'єсою чимало, але вже дуже не хочеться одолжается перед Першою студією (Пижова, Бірман, Кемпер). Я думаю, що неможливо буде поєднувати всіх цих осіб зі спектаклями Першої студії 7.

Попередня   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   Наступна

А. В. Богдановичу | З листа до К. К. Алексєєвої | Л. Я. Гуревич | А. В. Богдановичу | З листа до Вл. І. Немировича-Данченка | З листа до З. С. Соколової та В. С. Алексєєву | З. С. Соколової та В. С. Алексєєву | З листа до В. С. Алексєєву | Ф. Н. Михальська | У Колегію Народний комісаріат освіти |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати