На головну

Вл. І. Немировича-Данченка

1. Вл. І. Немировича-Данченка
  2. Вл. І. Немировича-Данченка
  3. Вл. І. Немировича-Данченка
  4. Вл. І. Немировича-Данченка
  5. Вл. І. Немировича-Данченка
  6. Вл. І. Немировича-Данченка
  7. Вл. І. Немировича-Данченка

27 вересня 1922

Берлін

Дорогий Володимире Івановичу.

Не можу написати Вам цього листа, тому що не маю вільного півгодини. Живемо американським темпом. Було дуже важко: трупа через буревій запізнилася, пропало два репетиційних дня1.

Отримали сцену тільки на одну репетицію з 9 до 7-ї години дня. Але сцена була готова лише до 2 години, а до того ми гуляли в костюмах і стомлювалися.

Актори ще погано орієнтуються в європейському місті - потрапляють не на той трамвай або поїзд, їдуть не на тому номері, живуть далеко, і тому відбуваються опаздиванія.

Деякі сцени відрізняється від репетирували зовсім в нових декораціях і мізансценах. Боялися страхітливих антрактів. Правда, ми закінчували для Берліна чи не зарано, близько 11 Ґ години ночі, а й це - чудо. Його зробив Ваня Греміславскій 2.

Декорації вийшли чисті, ретельно підроблені і справляють приємне враження, хоча і не блищать новизною в сенсі нового напрямку.

В результаті - великий, навіть дуже великий успіх. Кажуть, що рецензії - блискучі, у всіх кращих німецьких газетах. Я не встиг їх прочитати, тому що не мав хвилини: на носі "Вишневий сад", "Дно" 3.

Не можу нахвалитися на Ваню Греміславского. Все готово вчасно, нічого не затримав. Молодець!

Вчора був на сцені цілий сад квітів - підношень. Одну кошик привезли на возі, і публіка стояла і видивлявся на вулиці. Гест стояв поруч з цією кошиком, так як підніс її - він. Хто ж, крім американця, може це зробити !!!

Вірте, дорогий Володимире Івановичу, що постійно думаємо про Вас, не пропускаємо жодного випадку, щоб нагадувати про те, що Ви невидимо присутні на кожній виставі ... але - Ви знаєте газетярів. Вони пишуть не те, що їм кажуть. У них свої якісь розрахунки. Їх не розбереш. Приготував вчора мова німецькою та російською, так як був слух, що будуть читати адреси. Але, на щастя, обійшлося без цього.

Трушников не виїхав 4.

Пишу про останні спектаклях. "Вишневий сад" грали добре - краще, ніж "Дно". Обидві п'єси мали успіх вище очікувань, але "Дно" довелося більше по серцю. Очевидно, тому, що його краще знають німці. Овації з викликами до 10-15 разів. Кажуть, рецензії блискучі. Залишилися "Три сестри". Якщо вдасться пропустити і їх в порядку, тоді я буду спокійний за поїздку і пролежу цілий день в ліжку.

Дуже важко виявилося влаштуватися з онукою. З дитиною не пускають, няньки немає! Погода у нас петроградська, похмура. М. Б. Коган5 розривається на частини, годує всіх обідами, підносить щовечора квіти.

Чули, ніби Перша студія поїхала в Ярославль. Що це означає?!

Розуміємо, як Вам важко. Думаємо про Вас і любимо.

Катерині Миколаївні поцілуйте ручку, Вас обіймаю, Міші тисну руку.

Всім нашим артистам, всім К. О.6 -- вітання. Федора Миколайовича 7 обіймаю.

Ваш К. Алексєєв.

Малиновської шлю сердечне вітання.

Попередня   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   Наступна

В. А. Чаговця | В. В. Лузького | Е. К. Малиновської | В. В. Лузького | К. Е. Антарова | M. H. Єрмолової | В Управління Державними театрами | В. Ф. Грібуніну | Ф. І. Шаляпіна | І. К. Алексєєву |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати