Головна

Вл. І. Немировича-Данченка

1. Вл. І. Немировича-Данченка
  2. Вл. І. Немировича-Данченка
  3. Вл. І. Немировича-Данченка
  4. Вл. І. Немировича-Данченка
  5. Вл. І. Немировича-Данченка
  6. Вл. І. Немировича-Данченка
  7. Вл. І. Немировича-Данченка

12 вересня 1922

Москва

Дорогий Володимире Івановичу.

Я їду з твердим наміром повернутися в Москву "иль зі щитом, иль на щиті"1.

Або вдасться згуртувати першу групу, і тоді можна буде намагатися продовжувати справу; або це не вдасться, і тоді треба його кінчати. Принаймні я чи залишуся на сцені.

З падінням групи я не бачу більш ніяких горизонтів.

Майбутній ювілей представляється мені чимось обтяжливим, непотрібним, нудним, вимушеним, і я б дуже радив подумати про його скасування. Як? Так просто запізнитися з нашим приїздом і повернутися в Москви 17 жовтня 2, Вживши час до цього числа на посилену підготовку за кордоном "Плодів освіти" і "Каїна" з Качаловим в новій мізансцену3.

Найбільше мене тисне історія з книгою Волькенштейна. На моїй спині зводилися якісь рахунки з Вами. Ви мені повірите, що я всіляко готовий виправити ту страшну незручність. Говорив з цього приводу з багатьма фахівцями, але вони все в один голос говорять, що єдиний спосіб - просити кого-небудь розкритикувати книгу Волькенштейна і зробити виправлення щодо Вашої ролі в МХТ. Я говорив про це з деякими особами, і вони обіцяли писати.

Самому ж мені не радять писати, так як це тільки роздує справу і прийме тон гри в благородство, кокетство з мого боку 4.

Бажаю Вам здоров'я і сил, щоб провести сезон. Важко Вам буде, і я Вам не заздрю, але нелегко буде і мені в поїздці з двома хворими, і я собі теж не заздрю.

Ми зробили прийом в школу. Після наради з Правлінням і Юстіновим - вирішили, що можна на цю справу вжити до 400 000 000 в місяць.

Демидов (система), ритм (Алексєєв), дикція і акробатика - будуть оплачуватися нами. Решта (спів, Волконський, грим, музика і лекції) - будуть дармових, у Другій студії5. До Вашого приїзду - доручено Демидову стежити, керувати учнями, а по Вашому приїзді - розпорядитеся самі6.

Якщо приїдете до Южінском ювілею, відмінно7. Ні - про всяк випадок намічаємо з залишаються в першій групі: Халютіна, Соколова, Соколовська, Михайлов. Всі старі і розслаблені, як і сам МХТ, але що ж робити - інших немає, так як навіть Перша студія може запізнитися і Друга студія поїхала 8.

Подумайте яка досада - я півтора тижні провалявся в лихоманці. У найгарячіший робочий час перед від'їздом. І тепер їду з Росії з лихоманкою і температурою, в надії, що зміна клімату мене вилікує.

Обіймаю Вас і сердечно бажаю Вам і Катерині Миколаївні здоров'я і можливого щастя і театру процвітання. Спасибі за добре слово і бажання допомогти мені в разі якихось посягновении на квартиру.

Будьте здорові, і нехай береже Вас Бог.

К. Станіславський

Один тисяча дев'ятсот двадцять дві 12 / IX

30. М. Н. Єрмолової

13 вересня 1922

Москва

Дорога, шановна, ніжно улюблена,

велика Марія Миколаївна!

Нездоров'я заважає мені бути у Вас. Після візиту до Глікерії Миколаївніl y мене почався малярійний напад, і я повинен був поспішати сховатися в свій будинок, не доїхавши до Вас. Завтра, в день від'їзду, я не зможу вирватися до Вас. Не знаю, що чекає мене під час річної подорожі. Може бути, помремо або потонемо, а може бути, і повернемося. Хочеться перед від'їздом попрощатися з тими, хто особливо дорогий серцю. На першому плані - Ви, дорога Марія Миколаївна. Ви самі не знаєте, яку величезну і важливу роль Ви зіграли в моєму житті - людини і актора.

Спасибі Вам за все незабутні і найкращі хвилини мого життя. Їх дав мені Ваш геній. Ах! Навіщо Ви не побували свого часу в Європі? Тоді все б знали, що перша артистка миру не Дузе, а наша Марія Миколаївна. Буду багато говорити про Вас із закордонними акторами, а Ви не забувайте Вашого самого гарячого і переконаного прихильника.

Ніжно люблячий Вас і вдячний

К. Станіславський

Попередня   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   Наступна

Г. Н. Федорової | В. А. Чаговця | В. В. Лузького | Е. К. Малиновської | В. В. Лузького | К. Е. Антарова | M. H. Єрмолової | В Управління Державними театрами | В. Ф. Грібуніну | Ф. І. Шаляпіна |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати