Головна

І. К. Алексєєву

1. В. С. Алексєєву
  2. В. С. Алексєєву
  3. В. С. Алексєєву
  4. В. С. Алексєєву
  5. В. С. Алексєєву
  6. В. С. Алексєєву
  7. В. С. Алексєєву і З. С. Соколової

22 / V 922

22 серпня 1922

Москва

Дорогий Ігорьок!

Я дуже сумую за тобою і хотів їхати в Гребнево1, Але мама порадила почекати, поки вона не повернеться від тебе і не дізнається, де і як можна у тебе ночувати. Тепер мені застудитися - біда, так як настала пора заробітку. Відпочинок кінчений. Мене професора проводили з Цекубу з шиком 2. Коли я прийшов до обіду, нічого не знаючи, то побачив, що мені приготовлено особливе крісло, до якого було прив'язано ціле дерево з червоними ягодами калини. Весь стіл закиданий квітами. При моїй появі все встали і аплодували. За обідом почалися напутні промови, ті, хто проводжав мене за кордон. Перш за все говорив Реформатський, новий глава уряду, про мою особистості, т. Е. Мою характеристику. Потім старий Анучин говорив мені вітання від імені професорів. Потім знаменитий професор Павлов говорив про злиття мистецтва з наукою. Потім проф. С. А. Котляревський говорив про національний і суспільне значення і місії нашої поїздки. Потім професор Хорошко (психіатр) говорив про значення МХТ для його покоління молоді. Потім професор Філіппов А. Н. (історик) говорив теж про мою особистості серед професорів. Потім ще хтось говорив і, нарешті, я повинен був сказати промову у. Мені було подано шикарний автомобіль, і при оплесках всіх професорів я поїхав з Санузкого (або будинку відпочинку). Поїхав я завчасно, тому що була отримана телеграма від Немировича, Леонідова (антрепренер) з Берліна про те, що ми їдемо на жовтень - Берлін, на листопад - Париж, грудень - Лондон і січень - Америка. По телефону Вишневський сказав, що приїхав і сам Румянцев 3, Сказавши, що гастролі починаються 24 вересня в Берліні. Пішла метушня, так як ні декорацій немає, ні актори не зібралися. Потім прийшла телеграма, що про день початку гастролей - повідомимо. З тих пір немає нічого, і ми чекаємо сповіщення. Тим часом Румянцев з'ясував, що в Берліні нібито знятий Лессінг-театр і що директор Барновського шле мені сказати, що з того моменту, як я зійду в його театр, він буде вважати себе моїм службовцям. Потім ніби ми заїдемо і в Дрезден і в Прагу. У Парижі ми будемо грати в театрі Champs Elysees за 25 000 франків [одне слово неразб. - Ред.]. Той же французький антрепренер пощастить нас і в Лондон.

Як тільки ми відмовилися від американських умов Геста4, Він негайно ж погодився на всі наші умови, т. Е. 8000 доларів (16000 рублів) в тиждень (8 вистав) і ще 50% від прибутку. Румянцев розповідав про Америку: почім квартири, фунт м'яса, про те, що при кожній квартирі - кухня, в якій заготовляють страву, потім пишуть записочку, як хочуть засмажити або приготувати страву, - дзвонять; кошики з посудом або миски з провізією опускають; і внизу смажать і повертають страву. Далі цих побутових подробиць ми нічого не могли від нього дізнатися ...

Сьогодні бачили Лапшина. Він страшно наполягає на тому, щоб ти почав швидше, поки не пізно, вкачіваніе азоту. Це роблять так: ти приходиш, тобі вкачують, і ти йдеш. Потім через три дні - знову. Якщо це піде вдало, то теж повторюється раз на місяць. Хворі так звикають до цього і так це оздоровлює їх, що потім, після того як через багато років, т. Е. Через 3-5 років (якщо цей метод лікування існує стільки років), - вони продовжують вимагати, щоб їм вдувати . Лапшин впевнений, що якби тоді, навесні, можна було б почати вдування, то тепер ти був би вже молодцем. Але я розумію, що тоді ти не міг. Тепер, якщо здоров'я тобі дозволить, він хотів би, щоб ти приїхав до Москви - щоб він тебе оглянув.

Поспішаю на репетицію, повинен кінчати. Обіймаю. Або ми побачимося в Москві, або я приїду до тебе, якщо можна у тебе спати. Тільки умова - не розмовляти. Про це дуже просить Лапшин.

Ніжно люблю і обіймаю.

Батько

Попередня   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   Наступна

листи 1918--1938 | Г. Н. Федорової | В. А. Чаговця | В. В. Лузького | Е. К. Малиновської | В. В. Лузького | К. Е. Антарова | M. H. Єрмолової | В Управління Державними театрами | В. Ф. Грібуніну |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати