Головна

Ф. І. Шаляпіна

19 квітня 1922

Москва

Милий і дорогий Федір Іванович!

Через люб'язне посередництвом Іоли Гнатівна1, Якої низько кланяюся, цілую ручку і дякую, - я отримав від тебе пакет з 25 ф. стерлінгів. Дозволь мені бути його тимчасовим зберігачем, до настання кращих часів.

Мені дорого твою увагу, ласка і добре почуття до мене. Тепер [...] ми цінуємо у сто разів дорожче пориви серця. Спасибі тобі за них.

У свою чергу не відмов і ти з радістю. Прийми на пам'ять про твоє першому відвідуванні моєї студії2 посилається дрібничку. Це ручна фісгармонія, зроблена з музейного оригіналу XVIII століття. Єдиний екземпляр в Москві.

Під час одного з моїх поневірянь по Європі я зустрівся з якимось іноземним співаком, який щодня двічі на день знімав з полиці вагону такий же ящик, виймав з нього фісгармонію і співав вокалізи і романси, сам собі акомпануючи.

Хто знає, можливо, ця іграшка стане в нагоді тобі в дорозі, під час майбутніх тобі подорожей або будинку, для того щоб, лежачи в ліжку, розучувати партії або співати вокалізи.

Свідомість того, що ця дрібничка буде нагадувати тобі про твоє незмінному палкому і восхищенном шанувальника приносить мені справжню радість. Чи не відмовляй ж мені в ній.

Душевно відданий і вдячний

К. Станіславський

Попередня   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   Наступна

листи 1918--1938 | Г. Н. Федорової | В. А. Чаговця | В. В. Лузького | Е. К. Малиновської | В. В. Лузького | К. Е. Антарова | M. H. Єрмолової | В Управління Державними театрами | Вл. І. Немировича-Данченка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати