Головна

В. Ф. Грібуніну

16 жовтня 1921

Москва

Дорогий Володимир Федорович.

правильним вимогою я вважаю Ваше вимога пайка. Його позбавили Вас не я і не Немирович-Данченко. Я не мав рішуче ніякого відношення до розподілу пайків. Ними розпоряджалася обрана Вами ж і Вашими товаришами - артистами і робітниками - комісія. Це вона встала на благодійну грунт і вирішила, що Бутова самотня і хвора і тому повинна отримувати пайок, а Ви, маючи в будинку пайок Віри Миколаївни1, Можете обійтися без свого пайка. Я протестував і тепер протестую проти такого погляду. Тому Ваше припущення про те, що я мав якийсь стосунок до цієї справи, - оману.

неправильним я вважаю Ваше вимога замінити Вас відразу в спішному порядку в обох п'єсах ( "Дно" і "Ревізор")2, Якими обмежується репертуар першої групи3. Ви не можете не розуміти, що, залишаючись з цими двома п'єсами, ми скоро втратимо зборів. Потрібна енергійна, швидка робота по введенню Тургенєва, "шинкарка" та ін., З підготовки "Плодів" і "Тарелкина"4. Ви знаєте також, що заміна Суниці зажадає для пантеону п'єси5 двох тижнів щоденної роботи з моїм особистим участю, так як Вашої режисерської роботи я ще не знаю6. Суниця бере участь у всіх загальних сценах, тому доведеться робити загальні репетиції і навіть 1 або 2 - народних. Таке Ваше вимога до виснаженим режисерам і артистам-товаришам мені видається несправедливим. Несправедливо і те, що Ви вважаєте себе одного вправі відмовлятися від набили оскому ролей. Повірте, дорогий Володимире Федоровичу, що і мені Сатін, Крутицький, Кавалер ді Ріпафратта, Гаєв і ін. Оскаженіли. Мало того, я постарів для них, і тим не менше я не вважаю за можливе відмовлятися. І Москвін до жаху набрид Лука ... І цей Ваш погляд мені видається неправильним.

Правильним мені видається Ваше право на нову роль і роботу. У цьому питанні я намагаюся зробити що можу. Захотіли ви грати професора, я намагався доставити Вам цю роль; разонравилась вона Вам, я просив передати її Лужская. Вам не сподобалася роль мужика, я просив передати її Баталова. Вам захотілося грати Федора Івановича, я умовив Лужского поступитися її Вам7. Чи не моя вина в тому, що в "Плоди" немає улюбленої Вами ролі. Чи не з моєї вини розмова про репертуар і питання злиття з Першої студією вирішувалося в вересні, а не в січні минулого сезону. Ви знаєте, хто викликав цю затримку.

Повірте, що я з набагато більшим бажанням працював би над іншою п'єсою, хоча б над "Одруженням", з Вами і Москвіним. Вірте, що до Вашого прагненню до роботи я ставлюся з щирим участю і готовий завжди прийти Вам на допомогу в чому тільки можу.

Ваш К. Станіславський

1921 16 Жовтня.

Попередня   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   Наступна

листи 1918--1938 | Г. Н. Федорової | В. А. Чаговця | В. В. Лузького | Е. К. Малиновської | В. В. Лузького | К. Е. Антарова | M. H. Єрмолової | І. К. Алексєєву | Вл. І. Немировича-Данченка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати