На головну

M. H. Єрмолової

2 травня 1920

Москва

Дорога, кохана, прекрасна Марія Миколаївна!

Сьогодні, в день Вашого ювілею1, Ми можемо дати простір нашого почуття національної гордості ... Тим більше прикро, що хвороба утримує мене вдома. Нехай мої товариші по театру прочитають Вам цей лист 2. У розрахунку на це я пишу його від нашого спільного імені.

Ви - найсвітліше спогад нашої молодості. Ви - кумир підлітків, перше кохання юнаків. Хто не був закоханий в Марію Миколаївну та в образи, нею створюються?

Велика подяка за ці пориви молодого, чистого захоплення, Вами пробуджені. Чарівно Ваше облагораживающее вплив. Воно виховало покоління. І якби мене запитали, де я отримав виховання, я б відповів: в Малому театрі, у Єрмолової і її сподвижників.

Ви пізнали жіноче серце. Любовні пориви дівчат, пристрасті жінок, страждання матерів передаються Вами з ермоловской глибиною. Кожна Ваша роль - відкриття нових скарбів жіночої душі.

Ваша духовна енергія і творча сила - безмежні. Холодно резонувати на сцені - не те ж саме, що віддавати всього себе ролі, як це робить Єрмолова протягом половини століття. Бог дасть, Ваших творчих сил вистачить надовго, але коли настане час для відпочинку, нехай суспільство не забуває про те, що Ви заслужили його в надзвичайному ступені.

Ви очолюєте нашу російську артистичну родину. У хвилини сумніву в своєму мистецтві і його можливості ми подумки звертаємося до Вас і знову віримо в духовну міць артистичної творчості. Велика подяка і слава Вам за Ваш незгасний світло чистого мистецтва.

Ваш щирий і незмінний шанувальник

К. Станіславський

Попередня   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   Наступна

листи 1918--1938 | Г. Н. Федорової | В. А. Чаговця | В. В. Лузького | Е. К. Малиновської | В. В. Лузького | В. Ф. Грібуніну | Ф. І. Шаляпіна | І. К. Алексєєву | Вл. І. Немировича-Данченка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати