Головна

В. В. Лузького

1. В. В. Лузького
  2. В. В. Лузького
  3. В. В. Лузького
  4. В. В. Лузького
  5. В. В. Лузького
  6. В. В. Лузького

Грудень (до 13-го) 1918

Москва

Дорогий Василь Васильович.

Я не відповів Вам відразу, так як повинен був попередньо переговорити зі студією. Мій телефон не діє, чекав нагоди, щоб викликати кого-небудь з студійців; вони не відразу могли прийти, і вийшло зволікання. Не вважайте його за те, що я досить уважно поставився до Вашим дорученням.

Ви повинні вірити, що я тепер найщирішим чином прагну допомогти загальній справі, щоб по можливості всім було цікаво, спокійно і зручно працювати. Вдумайтеся, і Ви побачите, що особисто мені немає абсолютно ніякої вигоди від того чи іншого розподілу робіт, - в іншому випадку, якщо б я шукав особистої вигоди, я робив би зовсім інакше. Отже, у мене одне завдання - щоб всім добре працювалося, щоб ніхто один одного, не штовхав і щоб всі були зайняті.

Тому перш за все Ви повинні відповісти на кілька запитань.

1) Хочеться Вам ставити інтермедії Сервантеса або у Вас нележіт до них серце? Тоді будемо шукати іншої роботи. Я шукав в інтермедіях для Вас роботи - більше акторської, ніж режисерської, так як думав, що Ви сумуєте за гротеску, який, на мою думку, повинен Вам вдаватися (це не означає, звичайно, що Ви не можете добре грати іншого, але іноді хочеться і побешкетувати). Тому дайте відповідь цілком щиро на друге питання.

2) Хочеться Вам грати в інтермедіях 3, 4, 5 ролей - за Вашим вибором? Або Вас більше б запалила інша роль?

3) Яка? В якому дусі? Будемо її шукати.

Вистава інтермедій, проходячи через щоденник 1-й студії, може здійснитися і знайти собі місце в репертуарі тільки в тому випадку, якщо всі 5, 7 п'єсок будуть виконані однією групою осіб1. Якщо ж спектакль розкидані між 20 виконавцями, його ніяк не можна буде грати паралельно з іншими виставами театру і студії, так як будуть зіткнення. Найгірше працювати в спектаклі і знати, що все одно він неможливий. Треба вірити в те, що спектакль буде і потрібен. Ось чому інтермедії мають сенс тільки тоді, коли вони будуть розподілені відповідно до загального репертуаром театру і студії. Другий сенс інтермедій в тому, що їх легко репетирувати: 5, 6 ролей.

Третій сенс, що їх можна ставити вразбивку в щоденник студії. Коли набереться 5 п'єсок, можна складати спектакль.

Четвертий сенс, що одноактні п'єси з малою кількістю дійових осіб дають можливість займати тих, хто не потрапив до репертуару. Якщо ж буде навпаки і одноактні п'єски будуть ускладнювати роботу вже і без того зайнятих, то сенс таких одноактних п'єс втрачається.

Якщо Ви приймете всі ці положення, то легко буде обговорити то розподіл ролей, яке Ви дали:

Шахалов -- дуже добре; зовсім вільний2.

Сварожич - Дуже зайнятий, в "Младості", це старий затор, який необхідно пропустити в цьому ж році, - інакше все розсиплеться, тому що п'єса вже осатаніла3.

Пижова - Зайнята в "Розі і Хресті". Вам самим видніше, чи може поєднати; здавалося б, що да 4.

Сухачева- А) халтурить, сінематограф (бог їй прости), - але ... борошно коштує 200 р.? !! Мовчу! Далі, вранці, з 11--1130 дуже енергійно працює в 1-й студії "Балладіна" - грає одну з головних ролей, зайнята майже у всіх актах, - здають в травні. Старий затор, який необхідно пропустити в цьому році. Того гляди, СУХАЧЕВА зажадають в "Іванові". Сухачева головну свою частку оплати отримує від студії. Студія платить і Вирубову. Як мені забрати СУХАЧЕВА у студії в потрібний момент ?! Чи не наважуюся. Думаю, що поєднати буде важко5.

Кудрявцев - Спішно вводиться в "Каліки". "Каліки" потрібні, щоб полегшити роботу тим, хто працює безперервно. Крім того, зайнятий у Готовцева в "Правді - добре". Вистава неофіційний, що не заявлений, незареєстрований. Кудрявцев може, але, поки йдуть "Каліки" (вранці), буде затримувати6.

Жданова - Зайнята в Товстому. По-моєму, може поєднати, так як роль Лізи або Люби маленька7.

Бурджалов - Відмінно.

Чекаю короткого і відвертого слова:

Інтермедії цікавлять (чи ні).

Хочу режисерувати їх (чи ні).

Хочу тільки грати (чи ні).

Цікавить така-то роль (або в загальних рисах - комедія, драма, водевіль і т. Д.).

Ваш К. Алексєєв

середа

Попередня   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   Наступна

листи 1918--1938 | Г. Н. Федорової | В. А. Чаговця | В. В. Лузького | M. H. Єрмолової | В Управління Державними театрами | В. Ф. Грібуніну | Ф. І. Шаляпіна | І. К. Алексєєву | Вл. І. Немировича-Данченка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати