Головна

В. А. Чаговця

25 червня 918

25 червня 1918

Москва

Милий і дорогий Всеволод Андрійович!

Вибачте, що погано пишу, я лежу в ліжку. У мене нефрит. Ось одна з багатьох причин, що заважають мені їхати до Вас. Інші причини - втома, труднощі подорожі, неможливість перевезення 50 вагонів багажу, небезпека втратити в дорозі все це театральне майно, яке, при теперішніх умовах, не можна відновити. Нарешті - повна неможливість окупити витрати. Який же потрібен збір, щоб окупити поїздку. Сидячи тут в Москві і рятуючи театром, двома студіями і часом іншими виставами щодня від 9 [до] 13 тисяч руб. при 250 спектаклях, ми тільки окупаємо бюджет, який досяг казкових меж. Про всяк випадок, я пересилаю днями лист в Правління, але думаю, що з поїздки нічого не вийде1. А як би хотілося побачити всіх вас, київських друзів, і самий Київ, який став тепер ще дорожче, ще миліший, ще ближче душі, з тих пір як у нас відняли рідних по крові братів. Не віримо, щоб вони від нас відмовилися. Бог дасть, це тільки тимчасове затемнення, і сім'я знову відновиться2. Важко переживати все, що навкруги, хоча треба зізнатися, що до нас, артистам, ставлення хороше і новий глядач нас любить. Але нерви в такому стані, що не дочекаємося кінця сезону, щоб перепочити. Втома одна з головних причин, що заважають нам рушити з місця.

Подумки тисну Вашу руку й по-братньому обіймаю, найтепліший, дружній привіт всім, хто нас пам'ятає. Що робить Дуван? 3 Нехай він дасть про себе вісточку.

душевно відданий

К. Алексєєв-Станіславський

Попередня   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   Наступна

листи 1918--1938 | Е. К. Малиновської | В. В. Лузького | К. Е. Антарова | M. H. Єрмолової | В Управління Державними театрами | В. Ф. Грібуніну | Ф. І. Шаляпіна | І. К. Алексєєву | Вл. І. Немировича-Данченка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати