Головна

В. В. Лузького

1. В. В. Лузького
  2. В. В. Лузького
  3. В. В. Лузького
  4. В. В. Лузького
  5. В. В. Лузького
  6. В. В. Лузького

Січень (після 20-го) 1907

Москва

Дорогий Василь Васильович!

Дякую за добрі побажання. Здоров'я поправляється туго, відчайдушна слабкість. Роблю все, щоб скоріше видужати.

Вчинок Назарова по відношенню до театру, до артистів і режисерів - зовсім для мене нез'ясовний1.

Подумайте. Ви, між іншим, написали п'єсу. Приходить людина, нібито розташований до Вас, і просить переписати п'єсу, з тим щоб перші два примірники надійшли до Вас (не дарма, а за плату). Раптом Ви дізнаєтеся, що Ваша п'єса надійшла до друку і продається без Вашої коректури. Ви купуєте книгу, вже надруковану, і, о жах, бачите свій твір в жахливому, спотвореному і іспошленном вигляді. Книга вже розпродана, і немає можливості повернути її назад. Художній твір надходить в публіку в антихудожнє вигляді.

І після цього непристойного вчинку Вам не тільки не висловлюють вибачення чи жалю, але прегрубо дивуються Вашому невдоволення.

Коли все це минуло, до Вас вдруге приходять з шанобливою проханням - з огляду на зроблених витрат і важке матеріальне становище повторити ту ж непристойну експлуатацію, і просять це зробити негайно, незважаючи на хворобу.

Іншими словами, Назаров насміявся над нашими художніми цінностями в "Трьох сестрах". Тепер він робить те ж з "Горем з розуму".

Невже я повинен допомагати йому наживати гроші нівечення наших загальних створінь?

Невже Георгій Сергійович співчуває цьому? 2

Не можу, це понад сил!

До тих пір, поки мені не доставлять (за гроші) дві повні колекції (для архіву) "Трьох сестер" - готові, "Лихо з розуму" (в повному складі); до тих пір, поки не представлять знімків для затвердження режисерів - для подальшого права друкування їх, я не можу мати нічого спільного з Назаровим.

Коли це буде зроблено, я обіцяю при першій можливості знятися в Фамусове, але не як-небудь і де-небудь, а в потрібному місці і у відповідній обстановці. І тут мені доведеться просити якусь гарантію, так як тепер я вже не вірю тому, що Назаров поставиться з повагою до тієї художньої роботі, якої я присвятив життя. Всякий випуск у світ карток "Лиха з розуму" без дозволу і підпису мого як режисера я буду вважати після інциденту з "Трьома сестрами" - подвійним образою.

Мені дуже сумно писати все це Вам, непричетність до всієї цієї історії, але я думаю, що Ви мені вибачте і зрозумієте це, як режисер і художник.

Всього, що зробив наш друг театру, не робив купець-фотограф, як Павлов і Шерер.

люблячий Вас

К. Алексєєв

Попередня   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   178   179   180   181   182   Наступна

В. В. Котляревської | С. А. Найдьонова | Н. А. Котляревському | С. А. Найдьонова | Л. М. Леонідову | Вл. І. Немировича-Данченка | Л. М. Леонідову | Вл. І. Немировича-Данченка | Я. Квапілу | Н. А. Попову |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати