загрузка...
загрузка...
На головну

Міф про Осіріса і Сеті.

Осіріс став дуже хорошим володарем. Єгипет досяг при Осіріса благоденства. Роки його правління стали апогеєм історії «Золотого століття». Виросли міста, розбагатіли все люди, земля народила небувалі врожаї, а ось посухи і повені не було жодного разу! Осіріс уважно прислухався до порад оточуючих і діяв мудро. Йому допомагала правити дружина Ісіда - богиня материнства. Іноді молодому царю давали мудрі настанови його батько Геб і великий бог мудрості Тот. Здавалося, все любили Осіріса і поважали його, але був один бог, який ненавидів царя Єгипту і заздрив йому. Це був рідний брат Осіріса - Сет.

Сет мріяв погубити брата і заволодіти його троном. Одного разу він влаштував у своєму палаці бенкет, на який запросив Осіріса. Цар Єгипту подумав, що брат його шукає шляхи до примирення, і з радістю прийняв запрошення Сета. Бенкет було чудовим, такого числа вишуканих страв і сортів благородного вина не подавали навіть самому Владиці світу богу Ра. Сет обіймав Осіріса і йому присягнув на дружбу і кохання. Навіть червоні очі Сета, здавалося, більше випромінювали несамовита зла. Насправді вбивця дуже хвилювався, адже головна частина свята була попереду. До зали внесли чудово оброблений скриня, прикрашена золотом і коштовним камінням. Переодягнені людьми демони - гості Сета, стали шумно захоплюватися багатством господаря будинку. Тоді щедрий Сет оголосив, що подарує скриню того, хто поміститься в ньому. Жоден з гостей не міг лягти в нього в повний зріст. Підійшла черга Осіріса. Тільки-но він ліг в скриню, Сет радісно заволав «Відтепер він твій, коханий брат» і, зачинивши кришку, зареготав: «так і помри ж в ньому, нехай він буде тобі труною!». Марно благав Осіріс про допомогу, лише п'яний регіт демонів був йому відповіддю. Вранці скриню відтягли до Нілу і кинули в воду. Осіріс потонув.

Довго чекала Ісіда в царському палаці повернення улюбленого брата і чоловіка, але замість нього в палату з'явився Сет. Він оголосив про смерть Осіріса і вигнав сестру з дому, наказавши ніколи більше не показуватися йому на очі. Тремтячими руками він узяв корону Осіріса і поклав її собі на голову.

Ісіда пішла по світу шукати тіло коханого чоловіка, щоб гідно поховати його. Вона гірко плакала і голосила, звертаючись до Осірісу:

Прийди до мене швидше!

Тому що я прагну побачити тебе

Після того, як не бачила перед лицем твоїм.

Темрява навколо нас, хоча Ра в небесах.

Небо змішалося з землею. Тінь лягла на землю.

Серце моє горить від злої розлуки.

Обидва наші міста зруйновані, переплуталися дороги.

Я шукаю тебе, тому що спрагу бачити тебе.

Я в місті, в якому немає захисної стіни.

Я сумую за твою любов до мене.

Приходь! Не залишайся там один! *

Нарешті богиня знайшла скриню з тілом чоловіка і перенесла його в Єгипет. Вона була дуже обережна, адже всюди нишпорили шпигуни Сета. Исиде допомагали Нефтида зі своїм сином Анубісом, Богом з головою шакала, покровителем мертвих. Поки вони готували для Осіріса гробницю, злісний бог червоних пісків пустелі, цар Та-Кемет і братовбивць Сет пішов на полювання і наткнувся на мертве тіло Осіріса. З лютою ненавистю накинувся він на труп і розрубав його на частини, розкидавши по всій землі Єгипту. Знову Ісіда стала шукати тіло чоловіка. Вона обшукала Ніл, Нефтида гори, а Анубіс пустелю. Вони зібрали всі частини тіла Осіріса і чаклунством з'єднали їх. Анубіс дістав пахощі і довгі смуги тканини. Сімдесят днів бальзамував він тіло Осіріса. Потім з плачем сестри поховали коханого брата. Сталося те, чого побоювався Сет - люди стали поклонятися гробниці доброго Осіріса і проклинати жорстокого царя.

Дізнавшись про це, Сет розлютився і побажав убити Исиду, але інші боги допомогли їй сховатися в болотах дельти. Тут вона народила сина Осіріса - Гора, бога з головою сокола. Хлопчик швидко ріс і, в силі своїй, почав боротьбу з Сетом, щоб помститися за свого батька. Багато років боролися вони, і Гор нарешті переміг Сета і вигнав його геть в пустелі, богом яких той був. Гор повернув собі престол батька і став правити на землі. Великі боги допомогли Гору оживити Осіріса, і він став царем у світі мертвих. Вічно вмираючий і вічно воскресающий Осіріс став найважливішим богом Єгипту, все в природі вмирає і відроджується, як помер і відродився Осіріс, також помре і відродиться людина ...

Гор став останнім царем Та-Кемет Золотого століття. Прийшов час, і він теж сів в Сонячну Туру Ра, а на землі стали правити фараони. З цього часу люди не могли вже просто так бачити богів в своїх містах і селищах. Тільки фараон, земне втілення небесного зберігача Єгипту Гора, був живим богом на землі.

Попередня   1   2   3   4   5   6   7   8   9   Наступна

Виникнення релігії древніх єгиптян. | Культ священних тварин в Стародавньому Єгипті. | Храми і жерці в Стародавньому Єгипті. | Чимало храмів мали кілька вівтарів присвячених різним богам. | Уявлення древніх єгиптян про людину і богів. | Смерть, мумифицирование і похоронний обряд. |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати