На головну

IV. НАЗАЧЕНІЕ КОНЛАНГА Огір ЯК ЗАСОБИ МОДЕЛЮВАННЯ ПРИРОДНИХ МОВ

1. I. Дезінтоксикаційні кошти трансфузійної терапії
  2. I. Рішення логічних задач засобами алгебри логіки
  3. II. КЛАСИФІКАЦІЯ ПОНЯТЬ З ВИКОРИСТАННЯМ КОНЛАНГА Огір
  4. Iii) повідомлення для загального відома будь-якими засобами подання та виконання своїх творів.
  5. III. Підстановлювальний ТАБЛИЦІ І СПОЛУЧУВАНІСТЬ СЛІВ МОВИ ЯК РЕЗУЛЬТАТ ВИДІЛЕННЯ КЛАСІВ СЛІВ НА Огір
  6. III.1.3) Засоби доведення кримінального обвинувачення.

Нижче в таблиці 5 в якості ілюстрації наведено приклад основних мовних одиниць на одному з штучних філософських мов, конланг oGiro, і його підстилі (класичний Огір) з метою пояснення принципу опису природної мови на основі сем (атомів сенсу) філософського планового мови, дивись для порівняння таблицю 1.

Таблиця 5

Приклади опису слів на мові Огір

Слово - семантичне визначення  значення  елементи значення
 Gi  інформувати  давати ідею
 Gi-La  хвалити  Давати ідею позитивності чогось
 Go-X  продавати  Давати об'єкт в обмін
 Te  приходити  приймати місце
 Ge  Приймати (гостя)  давати місце
 zz-Go-Х  Магазин  Будівля для продажу
 zz-Todd  їдальня  Будівля для прийому їжі
 zz-Dogg-ooZoHkkN  пральня  Будівля для дії з одягом по усуненню зв'язку з нальотом негативного речовини
 gg-TDNuvv-ooDA  Уніформа  Одяг для негативних дій по відношенню до іншої держави, пов'язаних з вбивством
 Gnikk'i  приховувати  Приховувати справжні наміри
 oontGir'i  Сперечатися з  Чи не погоджуватися, спростовувати, оскаржувати, бути противного чи іншої думки
 eetDir'i  погоджуватися з  Підтверджувати, бути єдиної думки
 DEe'i  писати  Зображати на папері чи іншому матеріалі будь-які графічні знаки (літери, цифри, ноти)
 eeEElGi'i  переконувати  Запевнити або засвідчити, змусити зрозуміти щось або повірити чогось
 KaG'i  купувати  Купувати (у вигляді покупки), брати за гроші
 Teow'i  доставляти  Пересилати, висилати, передавати через кого, забезпечувати
 ZakLL'i  Віддавати перевагу  Віддавати перевагу, перевагу, визнавати кращим
 EEGar'i  пропонувати  Розсуд, бажаючи узгодити на що, представляти
 GeAr'i  Відправити  Послати, доручити для доставки
 EElGir'i  Доводити комусь  Переконувати в істині чогось доводами, свідченням

Дана мова може практично бути використаний як засіб написання абстрактних текстів і генерації на їх основі безліч навчальних текстів і навчальних посібників, наприклад, для вивчення англійської мови [10-11]. Спочатку для генерації текстів на основі абстрактних описів був обраний синтаксис мови предикатів. Такі предикати виглядають наступним чином.

«My name is» + word [Essence, Person, General, Small, sex / male | female \ {01}] + word [Essence, Person, General, Big, sex / male | female \ {01}] + .. .. ».

Однак, такий синтаксис досить громіздкий, і може бути спрощений за допомогою розглянутого мови.

Наведена нижче запис апробована на експериментальній генерації фраз і текстів природної мови. На даний момент розробляється програма генерації для генерації навчальних тестів для електронного курсу кафедри одного з вищих навчальних закладів.

«My name is» Aam / nnn | lll \ 01 Aal / nnn | lll \ 01. ( «I» Da * -L CittL. | «I» Da * -L Cu [Gil] G | X | D «of» Ci (ag | Gi | Lkk). ... ».

Синтаксис / A | B | C \ розглядається як набір варіантів для заміни: А чи B або С. Наступні цифри позначають відповідні один одному альтернативи вибору. Наприклад, після жіночого імені буде йти вказівку на її чоловіка, а не жінку, і буде вживатися займенник «вона».

В результаті відбувається генерація фраз і текстів виду: «My name is Svetlana Ivanova. I adore rock music. I love lectures of chemistry .... »,« My name is Peter Brown. I adore jazz. I love seminars of physics .... »,« My name is Robert Smith. I love classes of French. I like classical music. ... ».

Стиль мови Огір (класифікаційний Огір) задає шлях в класифікації, описаної вектором ознак, наведеному в таблиці 5, розташованої нижче.

Для генерації осмислених текстів можна також використовувати дерева генерації текстів із застосуванням Огір. Наведемо лише один приклад.

Для генерації навчальних матеріалів важливим аспектом є генерація навчальних текстів. Для генерації найпростіших навчальних текстів будемо використовувати дерево генерації тексту, що представляє собою дерево такого вигляду:

1. Навчальний посібник X2;

1.1. Розділ Y1 [розділ];

1.2. Розділ Y2 [розділ];

1.2.1. Шаблон Z1 [розділ];

1.2.1.1. Особа [позиція в реченні];

1.2.1.1.1. Я [варіант];

1.2.1.1.2. Мій друг [варіант];

1.2.1.1.3. Моя подруга [варіант];

1.2.1.1.4. Мій одногрупник [варіант];

1.2.1.1.5. Мій дядько [варіант];

1.2.1.2. Аспект [позиція в реченні];

1.2.1.2.1. Ім'я [позиція в реченні];

1.2.1.2.1.1. Прізвище;

1.2.1.2.1.1.1. Зв'язка [варіанти];

1.2.1.2.1.1.1.1. Ім'я ... -;

1.2.1.2.1.1.1.2. ... Звуть;

1.2.1.2.1.1.1.3. ... -;

1.2.1.2.1.1.1.4. Прізвище ... -;

1.2.1.2.1.1.2. Типи книг;

1.2.1.2.1.1.2.1. Іванов;

1.2.1.2.1.1.2.2. Петров;

1.2.1.2.1.1.2.3. Сидоров;

1.2.1.2.1.1.2.4. Браун;

1.2.1.2.2. Рік народження [позиція в реченні];

1.2.1.2.3. Знак зодіаку [позиція в реченні];

1.2.1.2.4. Характер [позиція в реченні];

1.2.1.2.5. Відносини [позиція в реченні];

1.2.1.2.6. Заняття [позиція в реченні];

1.2.1.2.6.1. книги

1.2.1.2.6.1.1. Позитивна модальність [варіанти];

1.2.1.2.6.1.1.1. любити;

1.2.1.2.6.1.1.2. Кохати;

1.2.1.2.6.1.1.3. подобається;

1.2.1.2.6.1.1.4. часто;

1.2.1.2.6.1.1.5. постійно;

1.2.1.2.6.1.2. Дії з книгами;

1.2.1.2.6.1.2.1. Читати / Читає;

1.2.1.2.6.1.2.2. Перечитувати / перечитує;

1.2.1.2.6.1.2.3. Переглядати / переглядає;

1.2.1.2.6.1.3. Типи книг;

1.2.1.2.6.1.3.1. книги;

1.2.1.2.6.1.3.2. класику;

1.2.1.2.6.1.3.3. детектив;

1.2.1.2.6.1.3.4. казки;

1.2.1.2.6.2. музика;

1.2.1.2.6.3. Кіно;

Замість написання довгого списку слів можна написати вказівку на клас слів на мові Огір, що істотно спростить завдання. В результаті генерації осмисленого підмножини природної мови виходять тексти виду: «Мене звуть - Іван. Моє прізвище - Іванов. Я народився першого жовтня 1980 року. Мені 30 років. Мій знак зодіаку - Терези. Я люблю класичну музику. ... ».

Також важливою метою Огір є векторне (параметричне) моделювання природних мов і інших конлангов, а також мов програмування, математичних мов і мов різних наук. Аналіз мови математики також представлений в конланге ложбан, Які представляють вже не векторне, а предикативное опис різних мов. При цьому, конланг Огір може моделювати структуру таких цікавих і своєрідних мов як ложбан. Розглянемо деякі внутрішні особливості мови Огір.

Попередня   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   Наступна

З коротким підручником мови моделювання природних мов Огір | Примітка автора | II. КЛАСИФІКАЦІЯ ПОНЯТЬ З ВИКОРИСТАННЯМ КОНЛАНГА Огір | P, t, t?, k, f, s, ?, x, b, d, ?, g, v, z, ?, ? (як «г» в слові Бог), h, w, l, r, m , n, ?, i, e, a, o, u, y (як німецьке u), ?. | ФОНЕТИКА МОВИ Огір | СТРУКТУРА СЛОВА КОНЛАНГА Огір | Приклади СЛІВ НА КОНЛАНГЕ Огір | Клавіатура і ШРИФТ Огір | Векторизованних класифікація сем природної мови | Додаток II |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати