На головну

Завдання 3.

1. А тепер завдання.
  2. ВІДПОВІДНО ДО ЙОГО комунікативні-стилістичні ЗАВДАННЯМ
  3. Час роботи, не передбачене виробничим завданням, затра-
  4. Виконайте завдання за таким зразком.
  5. Виконайте завдання за таким зразком.
  6. Виконайте завдання за таким зразком ;,
  7. Домашнє завдання

Визначте вид тексту: по зміні позиції (мовець - слухач, діалог - монолог, діалогізірованной монолог), стиль, жанр, ступінь спонтанності (підготовленості) мови.

Приклад аналізу: усне висловлювання - монолог науково-публіцистичного стилю, жанр - лекція, частково спонтанна мова.

1. - Що й казати, справжня коримо, - твердив Абай.

- Ай, коримо! ... Ай, коримо! ... - Захоплено простягнув Ербол.

- Як, як ти сказав? - Швидко перепитав Абай і розсміявся.

- Слухай, Ербол ... Шукіман - дивно негарне ім'я і зовсім до неї не підходить ... Давай назвемо її по-своєму! Ти зараз знайшов ім'я: будемо кликати її - Айкорім ... Ні - Айгер! ...

(М. Ауезов. Шлях Абая).

2. Шановні батьки!

Беручи участь у весняних роботах, залучаючи до праці своїх дітей і онуків, ви сієте насіння, які, зійшовши, принесуть вам багаті плоди. Це працьовитість ваших дітей, їх старанність, любов до рідної землі та природи. Працюйте разом з дітьми, прищеплюйте їм повагу до праці.

(Акція «Весна рік годує». «Казахстанська правда»).

3. - Ось уже сто разів похмура осінь змінювала над цими могилами благодатне літо ... Цілий вік дивляться ці кургани на бурхливу навколо них життя нових поколінь. Страшну таємницю зберігають вони в собі. І кожен раз, коли я проїжджаю повз, я відчуваю себе боржником ... Мій обов'язок їм - борг поета ... Тут поховані джигіт і дівчина. Джигіта звали Кебек, дівчину - Енлік ...

Абай підняв голову. Голос його звучав голосніше, тепер він говорив, звертаючись до молоді:

- Жорстокий родової звичай примусив тих, хто жив в один час з ними, вбити їх обох. Вбити лише за те, що вони любили один одного ... Їх прив'язали до хвостів коней і галопом волокли по цій землі, поки життя не покинула їх тіла ... Так велів закон роду сто років тому.

(М. Ауезов. Шлях Абая).

Попередня   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   Наступна

Розділ I. МОВУ І ЙОГО ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ. 3 сторінка | Розділ I. МОВУ І ЙОГО ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ. 4 сторінка | Розділ I. МОВУ І ЙОГО ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ. 5 сторінка | Розділ I. МОВУ І ЙОГО ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ. 6 сторінка | Глава 1. Мова і його основні функції | Завдання 1. | Світові мови | Загальна характеристика форм і видів мовлення | Завдання 5. | Завдання 1. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати