Головна

ВСТУП

  1. I. Вступ
  2. Біорізноманіття: введення в проблему
  3. Вступ
  4. Вступ
  5. ВСТУП
  6. ВСТУП
  7. ВСТУП

Установки для розморожування харчових продуктів ... 317

Установки з теплопідводу до поверхні продукту. 317

Установки з теплопідводу до обсягу продукту. . . 326

Список рекомендованої літератури ... .. ... 328

Покажчик ... ... ... 330

Хухлаева О. В.

Основи психологічного консультування та психологічної корекції

Хухлаева О. В.

Основи психологічного консультування та психологічної корекції: Учеб. посібник для студентів вищ. пед. навчань, закладів. - М .: Видавничий центр «Академія», 2001. - 208 с.

ISBN 5-7695-0829-9

У посібнику викладено теоретичні та методичні основи психологічної підтримки людей різного віку. Детально розглянуті зміст, функції, структура психологічного здоров'я як цілі психологічної підтримки. Описано технології психологічної підтримки дітей, підлітків, людей середнього та похилого віку. Показано специфіку психологічної допомоги в періоди основних криз дорослості («зустрічі зі дорослістю», «середини життя», «зустрічі зі старістю»). Окремо розглянуто питання допомоги людині у важких ситуаціях. У посібник включені конкретні приклади з досвіду роботи автора.

Посібник може бути корисно психологам-практикам, педагогам, соціальним працівникам, а також широкому колу читачів, які цікавляться психологією.

ВСТУП

У наш непростий, стрімко змінюється час людині потрібна велика внутрішня сила. Йому необхідно знайти своє місце в нових соціально-економічних умовах, визначити сенс свого, унікальною, життя серед загальної розмитості ціннісних орієнтацій, катастрофи старих ідеалів, не дати охопити себе депресивним тенденціям, зберегти в собі віру, прагнення, радість життя. А якщо не вистачає цієї внутрішньої сили? Тоді неминучий відхід в апатію, хвороба.

Можна сказати, що сучасне життя рясніє важкими або критичними ситуаціями, з якими людина не завжди може впоратися самостійно. Тому з особливою гостротою постає питання організації психологічної підтримки людям різного віку.

Курс «Основи психологічного консультування та психологічної корекції», досліджуваний в педагогічних вищих навчальних закладах відповідно до державного стандарту вищої професійної освіти, покликаний підготувати студентів до надання такої психологічної підтримки - насамперед дітям і підліткам, але також і людям зрілого віку. Майбутній фахівець повинен бути готовий до індивідуальних і групових форм психологічної допомоги дошкільнятам, молодшим школярам і підліткам. Йому необхідно вміти провести консультацію з батьками дітей і учнів. Він повинен бути знайомий з основами психологічної підтримки дорослих, щоб мати можливість ефективно працювати з педагогами або при необхідності надати допомогу собі самому. Тому пропоноване навчальний посібник ставить перед собою завдання познайомити студентів з основними положеннями сучасної практичної психології, провідними тенденціями, стратегіями і технологіями психологічної підтримки людей різних вікових груп.

Концептуальною основою книги є положення І. В. Дубровиной про психологічне здоров'я як цілі і критерії успішності психологічної допомоги. Орієнтація на психологічне здоров'я дозволяє розмежувати сферу докладання зусиль психолога та психіатра, не допустити необґрунтованого застосування прийомів психопатології до психіці здорової людини. Тому в посібнику описані зміст і функції психологічного здоров'я, його взаємозв'язок з психічним здоров'ям. Розглянуто проблему норми як необхідна орієнтування в роботі практичного психолога. Викладено психолого-педагогічні умови становлення психологічного здоров'я в онтогенезі, а також можливі фактори ризику його порушення. Принциповим є акцентування уваги не тільки на зовнішніх соціальних факторах, а й на внутрішніх: особистісних і темпераментних особливості. Показано, як вік людини впливає на визначення стратегій і змісту психологічної підтримки, а також на вибір індивідуальних або групових форм роботи.

Найбільш докладно в пропонованому посібнику подано організація психологічної допомоги, орієнтованої на збереження психологічного здоров'я у дітей і підлітків. Описано принципи, основні напрямки, які застосовуються технології як в роботі з групою дітей, так і в індивідуальній роботі. В якості ілюстративного матеріалу використовуються витяги з творчих робіт студентів МПДУ і МОСУ, а також приклади з досвіду роботи автора. Описувані технології роботи з дітьми є переважно авторськими, апробованими педагогами-психологами ряду дитячих садків і шкіл м Москви (ясла-садок № 1837 НВК № +1637, дитячий садок «Арбат», школа «Прем'єр», гімназія № 1506 і ін).

Спеціальні розділи присвячені психологічної підтримки дорослих з позицій допомоги у вирішенні нормативних вікових криз, а також допомоги у важких ситуаціях. Детально описуються зміст і форми прояву криз, варіанти перебігу їх у чоловіків і жінок. Особлива увага приділяється важких ситуацій, їх використання для особистісного зростання і розширення творчого потенціалу особистості.

По кожній темі пропонуються питання для самоконтролю і самоаналізу, списки необхідної літератури.




1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   Наступна

Психологічне здоров'я, його структура, критерії порушень | Фактори ризику порушення психологічного здоров'я | Психолого-педагогічні умови становлення психологічно здорової особистості | Структура психологічної підтримки дошкільнят і молодших школярів | Групова психопрофилактика порушень психологічного здоров'я дітей | ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАНЯТЬ | квітка дружби | Індивідуальна корекційна робота | психокорекція страхів | Основні підходи до розуміння психології страху у віці 7-10 років |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати